Assassin's Creed serisine hangi oyundan başlanmalı?

kizilcahamam

Centipat
Daha fazla  
AC serisine başlamayı düşünüyorum. Fakat ilk oyun çok eski olduğundan zevk alacağımı düşünmüyorum. Hikayesel olarak anlayacağım şekilde hangi oyundan başlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Black Flag Origin oddesey vallhala Mirage devaö et. Özellikle vallahala Mirage ile bağlantılı bir oyun.

Seriyi ilk defa deneyecekseniz Ezio üçlemesi (Ezio, Brotherhood, Revelations) ya da RPG üçlemesi (Origins, Odyssey, Valhalla) ile başlamayı düşünebilirsiniz. Seriye bi' yerden başladıktan sonra oyunların temeli hakkında illa bi' fikriniz olur, neyi oynayıp oynamayacağınıza sonrasında kendiniz karar verirsiniz.

AC serisine başlamayı düşünüyorum. Fakat ilk oyun çok eski olduğundan zevk alacağımı düşünmüyorum. Hikayesel olarak anlayacağım şekilde hangi oyundan başlamalıyım?

AC2-Brotherhood-Revelations'ı net bitir. 1'i YouTube'dan izle, şu an aşırı eski kalıyor. AC3-Rogue-AC4 Black Flag de ise hangi temayı seviyorsan ona bak. Şahsi favorim AC3 burada ama herkes Black Flag'i sever. Unity-Syndicate ikilisinden Syndicate bayağı iyi. Origins-Odyssey-Valhalla üçlüsünden ise yine tema hangisinde ilgini çekerse ona bak ama Odyssey hepsinden daha iyi.

Geri
Yukarı