Assassin's Creed Valhalla 230TL'ye değer mi?

FIKOMER

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Assassin's Creed Odyssey'i yeni bitirdim ve aşırı beğendim. Hemen Valhalla'ya başlamak istiyorum ama fiyatı olsun, bayma ihtimali olsun biraz tırsıyorum. Sizce 230TL değer mi?

Değmez. Serideki en sevmediğim oyun oldu benim. Çok yavan, ortam kasvetli, önceki oyunların başlangıcındaki rahatlık, oyunu tanıtma, kolaylık yok. Biraz karışık.

Peki Odyssey'i falan seviyor musun? Belki serinin eski tarzını sevdiğini için baymıştır.

Bayıyor açıkası. Başka oyunlar da değerlendirmeniz bence daha iyi olur. En kötü 4 dürüm yersiniz :) oynadığınız oyunları yazarsanız tavsiye verebilirim.

En sevdiğim oyun Uncharted 3 onun ardında RDR2, TLOU2, Mafia remake, Cyberpunk vs. yani öyle sevdiğim bir tür yok ama anlaşılacağı gibi indie oyun pek sevmiyorum. Bu tarzda tavsiyen varsa bakarım.

Witcher 3 yazmamışsın o yüzden önereyim. Detroit Become Human ve Beyond Two Souls hikaye anlatımı çok iyi olan oyunlar. Sanırım şu an Voidu'da indirimde.

Bence ac serisine hiç bulaşma. Adamlar mobil oyun kafasında rpg yapıyorlar. Oyunda kazanabilecek builtleri kendi storelarindan satmaya çalışıyorlar. Oyuna para veriyorsun ve adamlar sana oyun içinde yok helix kredisi yok bilmem ne seti satmaya çalışıyor. Görevler desen sürekli aynı şeyi yapiyorsun. Forumda öve öve bitirilemeyen AC Odysseyde yaptığın tek şey, düşmanın kalesine gir ve onu zayiflat veya kaybolan karıları, kocalari düşman kampına gidip kurtar. Şaka yapmıyorum tüm oyun bundan ibaret.

Ubisoft yaratıcılığını çoktan kaybetmiş, batmakta olan şirket. Son AC Valhalla'da Souls, RDR 2, Witcher 3'e benzeyelim derken hiçbir şeye benzemeyen, ne olduğunu kendide bilmeyen ruhsuz çöpe dönmüş. Çalışanlarının Reddit'te yazdiklarini oku. 8-6 mesaisi kafasiyla oyun yaptirmaya çalışıyor gerizekalilar. Umarim en kisa surede batarlar.

@Yadigar PC Katılmıyorum. Ben Odyssey'in çok iyi bir oyun olduğunu düşünüyorum. Tüm oyun kale fethi değil ki. Bir kere çok önemli isimlerle hikayede ilerliyoruz. Heredot'la kanka oluyoruz daha ne olsun :) Bir aile hikayesi var mükemmel olmasa da fena değil. Rakip paralı askerleri açık dünyada bulup öldürüp rank'ını yükseltebiliyorsun, ana hikayenin devamı olarak kültisleri koskoca haritada arayıp bulup öldürebilirsin, gemini geliştirip açık denizlerde savaşabilirsin, gemine tayfan hariç 4 özel asker alabilirsin(bazıları görevlerden geliyor), zibilyon tane kontrat görevi var (evet çok derin hikayeler yok) ve en önemlisi bu hikayeyi inanılmaz güzellikte bir haritada oynuyorsun. Zeus'un t**ş*klarında sallanabiliyorsun :D Farklı kuş bakışı noktalarına ulaşıp hızlı seyahat kullanabiliyorsun. RDR2 gibi kim bilir şuraya gitsem neler vardır duygusu ile gezip görmek istiyorsunuz. Harita güzel, yapılacak çok şey var peki oyunun kendisi ? Yani kombat nasıl ? Bir kere parkur yapabiliyorsunuz. İstediğiniz dağa taşa tırmanabiliyorsunuz. Skillerini hikaye ilerledikçe üst seviyelere çıkartabiliyorsun. Farklı build'ler yapabiliyorsun. Kombat animasyonları oynanışından da ben baya keyif aldım. İstersen sessizce arkalarından saldır, assasin olarak oyna. İstersen koca dünyada bulunan hayvanlardan birini yanına alarak düşmanların üzerine sür. İstersen okçuluğunu geliştir, duvarın arkasından düşmanın fark etmen öldür ya da topluca hepsini aynı anda kritik atarak öldür. İstersen uçurumun kenarından tekmeyle it. İstersen Kısa kılıç kullan, istersen mızrak kullan. Hepsinin kendine has skilleri var. Bir çok silah,zırh çeşidiyle kendine göre buildler oluştur. Yani dolu dolu bir oyun. Sevmeyebilirsiniz, size hitap etmeyebilir ama bence Odyssey, Ubisoft'un bu formülde yaptığı en iyi oyun. Valhalla'da Odyssey'deki gibi gezip dolaşma hissini vermiyor. Görevleri artık hamallık yapma noktasına getiriyor. Odyssey'de bu durumu iyi ayarlamışlar. Ubisoft'un en büyük sıkıntısı Origins, Odyssey ve Valhalla'da neredeyse aynı kombat ve içeriklerle farklı temalarda oynuyormuşsun hissi veriyor. Bu durumu bir kenara koyarsak Odyssey bence bir baş yapıt. RDR 2, Witcher 3 nasıl dolu dolu oyunlarsa, bu oyun da kendi tarzında o klasmanda bir oyun.

Geri
Yukarı