Assassin's Creed Valhalla 230TL'ye değer mi?

Bence AC serisine hiç bulaşma. Adamlar mobil oyun kafasında RPG yapıyorlar. Oyunda kazanabilecek builtleri kendi storelarindan satmaya çalışıyorlar. Oyuna para veriyorsun ve adamlar sana oyun içinde yok helix kredisi yok bilmem ne seti satmaya çalışıyor. Görevler desen sürekli aynı şeyi yapiyorsun. Forumda öve öve bitirilemeyen AC Odyssey'de yaptığın tek şey, düşmanın kalesine gir ve onu zayiflat veya kaybolan karıları, kocalari düşman kampına gidip kurtar. Şaka yapmıyorum tüm oyun bundan ibaret.

Ubisoft yaratıcılığını çoktan kaybetmiş, batmakta olan şirket. Son AC Valhalla'da souls, RDR 2, Witcher 3'e benzeyelim derken hiçbir şeye benzemeyen, ne olduğunu kendide bilmeyen ruhsuz çöpe dönmüş. Çalışanlarının Reddit'te yazdiklarini oku. 8-6 mesaisi kafasiyla oyun yaptirmaya çalışıyor gerizekalilar. Umarim en kisa sürede batarlar.

Ben AC serisine bulaşmıştım eski haliyle ve sevmemiştim sonra çıkan Origins'i de sevmedim. Ama Odyssey'i özellikle ara sahne bakımdan b*k gibi bulsamda antik Yunan yapıtları ve bahsettiğin düşman kalesine girme olayıyla sevdim. Normalde bu tarz mekan girme görevlerinden nefret ederim fakat Odyssey bu huyuyla beni çekti Valhalla'yı da o yüzden almayı düşündüm yoksa bende başka AC oyunu sevmiyorum.

Witcher 3 yazmamışsın o yüzden önereyim. Detroit Become Human ve beyond Two Souls hikaye anlatımı çok iyi olan oyunlar. Sanırım şu an Voidu'da indirimde.

Detroit ve beyond Two Souls'u oynadım hatta Detroit'i 2 kere bitirdim. Witcher 3'e 3-4 kere başladım ama 1 saatden fazla dayanamadım. Elbet bir zaman oynayacağım ama.

Geri
Yukarı