Çözüldü Assassin's Creed Valhalla Beyaz ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Özgür Kara

Hectopat
Arkadaşlar daha düne kadar başlıkta belirttiğim oyunu gayet sorunsuz bir şekilde oynarken oyuna gelen son güncellemeyi yükledikten sonra bugün oyunu açmaya çalıştığımda oyun açılırken beyaz ekrana düşüyor. Arka planda menü sesi falan geliyor ama tüm ekran beyaz olduğu için hiçbir görünmüyor haliyle. Siz sormadan ben söyleyeyim oyun korsan değil ve oyunda Türkçe Yama da yüklü değil, yani oyun her haliyle orijinal durumda.

Çözüm
Aynı sorunu araştırırken ve konuyu 3 dakika önce açman güzel tesadüf :D Nvidia sürücüsünü güncelledik acaba ondan mı oldu?

Edit: Çözümü buldum. C:\Users\(kullanıcı adınız)\Documents\Assassin's Creed Valhalla buraya gidin ve orada bulunan cache klasörünü komple silin. Oyun açılacaktır.
Gelen güncelleme oyun dosyalarında soruna neden olmuş sanırım. Oyun dosyalarını doğrulamayı dene bir de. Bende aynı şekilde güncelleme yaptım ancak bir sorun yok şuanda.

Gelen güncelleme oyun dosyalarında soruna neden olmuş sanırım. Oyun dosyalarını doğrulamayı dene bir de. Bende aynı şekilde güncelleme yaptım ancak bir sorun yok şuanda.
Ubisoft Connect üzerinden doğrulama işlemini yaptım. Doğrulama işlemi bittikten sonra tekrar oyuna girdim ve maalesef yine beyaz ekranda kaldı. Dünden bu yana bilgisayarda bir şey değişti mi diye düşünüyorum hiç bir değişiklikte olmadı. Sadece Nvidia'nın Dying Light 2 oyunu için yayınladığı ekran kartı sürücü güncellemesini yükledim. Onunla da ilgili olduğunu sanmıyorum bendeki sürüm şu an 511.65 sürümü

Ubisoft Connect üzerinden doğrulama işlemini yaptım. Doğrulama işlemi bittikten sonra tekrar oyuna girdim ve maalesef yine beyaz ekranda kaldı. Dünden bu yana bilgisayarda bir şey değişti mi diye düşünüyorum hiç bir değişiklikte olmadı. Sadece Nvidia'nın Dying Light 2 oyunu için yayınladığı ekran kartı sürücü güncellemesini yükledim. Onunla da ilgili olduğunu sanmıyorum bendeki sürüm şu an 511.65 sürümü
Bence öyle düşünme dostum ondan dolayı da olmuş olabilir. İstersen temiz bir kurulum yap. Hem ekran kartına hem de oyuna. Kaldır tekrardan yükle.

Aynı sorunu araştırırken ve konuyu 3 dakika önce açman güzel tesadüf :D Nvidia sürücüsünü güncelledik acaba ondan mı oldu?

Edit: Çözümü buldum. C:\Users\(kullanıcı adınız)\Documents\Assassin's Creed Valhalla buraya gidin ve orada bulunan cache klasörünü komple silin. Oyun açılacaktır.

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar bende de şöyle bi sorun var oyunu açıyorum oyunun sesleri aktif geliyor ama görüntü yok sadece beyaz ekran görüyorum bilgisi olan varmı ?

Dosya Ekleri

• Assassin's Creed® Valhalla2022-2-4-19-16-13.jpg
    Assassin's Creed® Valhalla2022-2-4-19-16-13.jpg
    11,2 KB · Görüntüleme: 60
Aynı sıkıntı bende de mevcut oyunun dosyalarını doğruladım olmadı sildim bir daha yükledim yine olmadı çözebilen varsa gerçekten yazarsa iyi olur ya.

Aynı sorunu araştırırken ve konuyu 3 dakika önce açman güzel tesadüf :D NVIDIA sürücüsünü güncelledik acaba ondan mı oldu?

Dediğin dosyayı bulamadım benim oyun D'de yüklü ama yine bulamadım.

Arkadaşlar daha düne kadar başlıkta belirttiğim oyunu gayet sorunsuz bir şekilde oynarken oyuna gelen son güncellemeyi yükledikten sonra bugün oyunu açmaya çalıştığımda oyun açılırken beyaz ekrana düşüyor. Arka planda menü sesi falan geliyor ama tüm ekran beyaz olduğu için hiçbir görünmüyor haliyle. Siz sormadan ben söyleyeyim oyun korsan değil ve oyunda Türkçe yama da yüklü değil, yani oyun her haliyle orijinal durumda.

Belgelerde Assassin's Creed Valhalla dosyasını silip oyuna girince düzeldi sende dene istersen bir kardeşim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ilgi alakanız için çok teşekkür ederim sizlerin de aynı sorunu yaşamınıza üzülmüş olsam da neyse ki sorunu çözmüşsünüz ve bununla da kalmayıp çözüm tavsiyesinde de bulunmuşsunuz sağ olun tekrardan. Yalnız ben yine de not düşmek isterim araştırdığım bir kaç yabancı sitede sorunun Nvidia'nın yayınladığı son driver'ın oyunun dosyalarını bozduğu yönünde. Yorumlarda da bir arkadaş değinmiş zaten bir ufak, acaba sürücü güncellemesinden dolayı mı diye evet çok büyük ihtimalle bu sebepten daha önceki driver versiyonuna dönenlerde sorun çözülmüş. Ya güncelleme bekleyecektik ya kendimiz bir çözüm bulacaktık siz çözümü bulmuşsunuz

Teşekkürler dostum. bende cache yerine .ini vardı sildim ve düzeldi. Öncesinde doğrulama, tekrar yükleme denemediğim şey kalmamıştı.

Geri
Yukarı