Assassin's Creed Valhalla GTX 1050 ile oynanır mı?

Anlamıyor ki. RAM frekansının ne kadar etkili ettiğini bilmiyor sanırım arkadaş

O zaman neden 720P de test edilen bir video atmadın kardeşim benim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Bu arada sadece ekran kartı modeline göre attım diğer bileşenler göz önünde tutmadım)

@Monolova'nın attığı videoda 1080P Low ayarlarda 16 GB RAM ile oynuyor, sende 8 GB RAM var yani ortalama adam ne kadar FPS alıyorsa sen de 720P'de o kadar FPS alacaksın, konuşmayı bırakıp biraz o aklını kullansan belki de sorunu çözeceksin.

Arkadaşlar oyun piyasaya çıkalı oldu bayağı fakat almaya cesaret edemedim. Sistem gereksinimlerinde 4 GB VRAM isteği var. Oyunun miniumumda. Bende şu an MSI GTX 1050 Gaming 2 GB OC versiyonu var. Fakat dediğim gibi oyun minimumda 4 GB VRAM istiyor.

Sizce düşük ayar ve 720P çözünürlükte 45 FPS falan oynatabilir mi? Ve bir diğer sorum ise Valhalla serinin önceki oyunları olan Origins ve Oddysey'e aşırı derecede benziyor.

Grafik anlamında ben arada pek bir fark göremedim. Sadece kar dokusunda biraz farklılık vardı. Niye bu kadar yüksek sistem istiyor bu oyun?

Sistemim:

MSI GTX 1050 Gaming 2 GB OC.
8 GB 1x8 2133 MHz.
i5 7400 3.5 GHz.
1TB HDD.
120 GB SSD.

Valhalla sistem gereksinimleri:

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 – 3.1 GHz / Intel i5 – 4660 – 3.2 GHz.
Ekran kartı: AMD R9 380 – 4 GB / NVIDIA GeForce GTX 960 4 GB.
RAM: 8 GB (çift kanal)
Depolama: 50 GB HDD (SSD önerilir)
İşletim sistemi:Windows 10 (64 Bit)

Oynanmaz.

"Oynatmaz" diyenler neye dayanarak söylüyor bunu? YT testlerinde 720P düşük ayarda oynatabiliyor. Ama bi' an evvel o kartı değiştirmenizi öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

"Oynatmaz" diyenler neye dayanarak söylüyor bunu? YT testlerinde 720P düşük ayarda oynatabiliyor. Ama bi' an evvel o kartı değiştirmenizi öneririm.
yalnız o 1050' nin 3 gb lık modeli normal 2gb model ile arasında performans farkı var

O kadar fark yok. Arada 3-4 FPS atıyor.
Tamam fps açısından o fark 3-4 olabilir dediğiniz gibi fakat ac valhalla minimumda 3 gb lık bır gpu isitiyor yanlış hatırlamıyorsam minimumda model olarak gtx 960 3gb modelini ve eşdeğerini isityordu teknik açıdan baktığımızda gtx 1050 modeli 960 dan daha performanslı ve güncel bir kart fakat araya bellek farkı girdiği için attığınız videodaki değerler normal bir değer yani kısacası ne kadar 1050 ile 1050 3gb modeli aralarında fps farkı az olsada konu valhalla'ya gelice işler bellek gücüne bakıyor

bende 1650ti var 40 50 fps görüyorum 1080p med-high karışık ayarlarda. ayrıca kar efektleri çok kötü düşük ayarlarda. oyunu very highdan aşağı oynamamak lazım karlı ortamlara geldiğim zamanlarda ağlayasım geliyor keşke bir 2060 2070 im olsa diye :d ondan dolayı 1050 de oynarsan en düşük ayarlarda oynayabilirsin ancak ondan da çok zevk alır mısın bilemem. sana tavsiyem imkanın varsa önce donanım güncellemesi yap sonra oyuna bak. işlemcin fena değil gtx1660s seni baya bi taşır.

Geri
Yukarı