Assassin’s Creed Valhalla Nasıl Olmuş?

@NookumPie sadece bu karşılaştırma ile bitmiyor. Odyssey'i 70 saat oynamış ve bitirmiş biri olarak da söylüyorum bunu. Valhalla'nın grafiklerini, animasyonlarını, sunumunu hiç beğenmedim. Savaş kısımları ise güzel, ama "finishim"ler aşırı tekrar ediyor, bu da sıkıyor.

Bu videoyu Valhalla'yı oynamadan önce izlesem ben de karalama olduğunu düşünürdüm ama izleyince gayet haklı olduğunu gördüm. Hadi grafikleri geçtim, orada haklı olabilirsiniz. Fakat yüz animasyonları? Oyun resmen 2017 yapımı Origins gibi özel kamera açısı olmadan "mıy mıy mıy" konuşan karakter modellerine dönmüş.

Videodaki yüz sahneleri 360p gibi duruyor, gerçekliği yansıtmıyor, 4K değil.
Bu görüntü ise kendi oyunumdan 1080P / Orta-Yüksek ayarlar.

Dediğim gibi, daha hiçbir güncelleme dahi almadı oyun. Kamera açısı da beni memnun etti, bu kadar sorun teşkil edecek bir şey göremedim.

1606227208441.png

Hocam, iki oyunu da Ultra ayarlarda, aynı monitörde oynadım. Kesinlikle mimikler çok kötü Valhalla'da.

Odyssey'i çok sevdiğim için Valhalla'yı da ön siparişle almıştım bir de. Sağlık olsun, ne diyelim :)

Hocam, iki oyunu da Ultra ayarlarda, aynı monitörde oynadım. Kesinlikle mimikler çok kötü Valhalla'da.

Odyssey'i çok sevdiğim için Valhalla'yı da ön siparişle almıştım bir de. Sağlık olsun, ne diyelim :)
Video tamamen karalama olmuş, ondan bahsediyorum sadece. Oyunun eksiklikleri yok değil tabii ki.
Bence siz iyi bir güncelleme bekleyin ondan sonra oynayın, oynanmayacak kadar da değil yahu :)

Şu videoyu 2:40'a kadar izleyin. Sadece bir örnek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Allah rızası için ağız hareketleri eklemişler resmen.

Oyunu en eski Assassin's Creed oyunu olarak düşünürseniz üzülürsünüz. Artık bambaşka bir RPG oyunu yapıyor Ubisoft.
Assassin's Creed'in asıl hikayesi 3 ile bitti. Gerisi devam niteliği ve başka deneyimler sunan oyunlar oldu, hikayesiyle değil, oynanışıyla öne çıkan oyunlar.

Odyssey'de 120 saati ve Valhalla'da da yaklaşık 40 saati geçirmiş birisi olarak söyleyebilirim ki; Odyssey'den daha güzel olmuş. Haritası biraz daha küçük ancak oynanış ve mekan olarak gerçekten çok iyi.
Öldürme hissiyatı ve öldürme animasyonları hiçbir AC oyununda olmadığı kadar güzel ve etkili.

Oyunları neredeyse her zaman en zor seviyede oynarım, Odyssey'de hiç zorlanmazken Valhalla'da bazen gerçekten çok zorlanıyorum. Boss savaşlarında 40-50 kez denesem de, zor olması daha bi' güzel olmuş.
Oyunu en eski Assassin's Creed oyunu olarak düşünürseniz üzülürsünüz. Artık bambaşka bir RPG oyunu yapıyor Ubisoft.
Assassin's Creed'in asıl hikayesi 3 ile bitti. Gerisi devam niteliği ve başka deneyimler sunan oyunlar oldu, hikayesiyle değil, oynanışıyla öne çıkan oyunlar.

Odyssey'de 120 saati ve Valhalla'da da yaklaşık 40 saati geçirmiş birisi olarak söyleyebilirim ki; Odyssey'den daha güzel olmuş. Haritası biraz daha küçük ancak oynanış ve mekan olarak gerçekten çok iyi.
Öldürme hissiyatı ve öldürme animasyonları hiçbir AC oyununda olmadığı kadar güzel ve etkili.

Oyunları neredeyse her zaman en zor seviyede oynarım, Odyssey'de hiç zorlanmazken Valhalla'da bazen gerçekten çok zorlanıyorum. Boss savaşlarında 40-50 kez denesem de, zor olması daha bi' güzel olmuş.

Geri
Yukarı