Assassin's Creed Valhalla Oyundan Atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

EnsJ

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB, 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 2060 6GB OC
İşlemci
i3 12100F
Assassin's Creed Valhalla'ya giriyorum ama yaklaşık 5 10 dakika sonra oyundan atıyor. Farklı konulara baktım, yazılan çözümleri denedim ama bir sonuç alamadım.
1676976294285.png

Bende de aynı sorun vardı, ben iki çözüm denedim ve düzeldi. Bunlar;
1. Belgelerim dosyasını silmek.
2. Ubisoftu offline modda çalıştırmak.

Hocam o zaman belgelerim içinde olan dosyayı"Assassin's Creed Valhalla" direk silebilir misiniz(Galiba ben de öyle çözmüştüm) oyun ayarlarınız da silinecek ama bu işlemde. Büyük ihtimal bu şekilde düzelir diye düşünüyorum. Save dosyaları belgelerim de değildi yanılmıyorsam.

Son düzenleme:
3 yerden ayarları sıfırlayıp oyunu en baştan başlatmayı deneyin.

1 - Nvidia Kontorl Paneli
Sağ tıkla gir, 3D ayarları kısmındaki her bölmeyi en sağ yukardan "Varsayılanları geri yükle" de

2 - GeForce Experience
Sağ üstten hesap ayarları, Oyunlar ve Uygulamalar kısmında sağ taraftaki "Optimum oynanabilirlik ayarları" kısmını deaktif et yani kapat.
Giriş sayfası kısmından oyuna gelip "Önceki ayarlara geri dön" seçeneğini seç
SHIELD kısmında Gamestream'ı devre dışı bırak.

3 - Oyuna gir ama oyunu başlatma. Tüm ayarları varsayılan olarak uygula ve oyundan çık.

Bunu indir ama kurma, bekle.
Buradaki rehbere göre DDU ile Driver'ı kaldır. Ardndan internet bağlantısını kes kabloyu çıkart.

Bilgisayarı internetsiz şekilde tekrardan başlatıp yukarıda verdiğim bağlantıdaki sürücüyü kur.
Kurulum tamamlanınca bilgisayarı 1 kez daha yeniden başlatıp hizmetleri aç;
Nvidia Display Container'e sağ tıkla özellikler başlangıç türünü "Elle" olarak seç.

Ardından bilgisayarı son kez yeniden başlatıp interneti ver. Oyununu aç hiçbir ayara dokunmadan biraz oyna bakalım atacak mı? Atmazsa bir yarım saat 1 saat oynadıktan sonra grafik ayarlarını değiştir.

Bende de aynı sorun vardı, ben iki çözüm denedim ve düzeldi. Bunlar;
1. belgelerim dosyasını silmek.
2. Ubisoft'u offline modda çalıştırmak.

Hocam o zaman belgelerim içinde olan dosyayı"Assassin's Creed Valhalla" direk silebilir misiniz(galiba ben de öyle çözmüştüm) oyun ayarlarınız da silinecek ama bu işlemde. Büyük ihtimal bu şekilde düzelir diye düşünüyorum. Save dosyaları belgelerim de değildi yanılmıyorsam.

İşe yaramadı hocam teşekkürler yine de.

1 - NVIDIA kontorl paneli.
Sağ tıkla gir, 3D ayarları kısmındaki her bölmeyi en sağ yukarıdan "varsayılanları geri yükle" de.

2 - GeForce Experience.
Sağ üstten hesap ayarları, oyunlar ve uygulamalar kısmında sağ taraftaki "optimum oynanabilirlik ayarları" kısmını deaktif et yani kapat.
Giriş sayfası kısmından oyuna gelip "önceki ayarlara geri dön" seçeneğini seç.
Shield kısmında GameStream'ı devre dışı bırak.

3 - oyuna gir ama oyunu başlatma. Tüm ayarları varsayılan olarak uygula ve oyundan çık.

Buradaki rehbere göre DDU ile Driver'ı kaldır. Ardndan internet bağlantısını kes kabloyu çıkart.

Bilgisayarı internetsiz şekilde tekrardan başlatıp yukarıda verdiğim bağlantıdaki sürücüyü kur.
NVIDIA display Container'e sağ tıkla özellikler başlangıç türünü "elle" olarak seç.

Ardından bilgisayarı son kez yeniden başlatıp interneti ver. Oyununu aç hiçbir ayara dokunmadan biraz oyna bakalım atacak mı? Atmazsa bir yarım saat 1 saat oynadıktan sonra grafik ayarlarını değiştir.

Deniyorum şimdi.

1 - NVIDIA Kontorl Paneli
Sağ tıkla gir, 3D ayarları kısmındaki her bölmeyi en sağ yukarıdan "Varsayılanları geri yükle" de

2 - GeForce Experience
Sağ üstten hesap ayarları, Oyunlar ve Uygulamalar kısmında sağ taraftaki "Optimum oynanabilirlik ayarları" kısmını deaktif et yani kapat.
Giriş sayfası kısmından oyuna gelip "Önceki ayarlara geri dön" seçeneğini seç
Shield kısmında GameStream'ı devre dışı bırak.

3 - Oyuna gir ama oyunu başlatma. Tüm ayarları varsayılan olarak uygula ve oyundan çık.

NVIDIA Display Container'e sağ tıkla özellikler başlangıç türünü "Elle" olarak seç.

Her şeyi yaptım ama yine aynı.

1 Adımı atlamışım kusura bakma. Bunu da dener misin.

Arama kısmına grafik ayarları yazıp Göz at deyip oyunun kurulu olduğu yere gelip .exe dosyasını bulup seçin. Sonra seçenekler çıkacak ona basıp "Yüksek perofrmans GPU" seç.

Nvidia Kontrol panelindeki 3D ayarların yönetilmesi kısmına gelip Program Ayarları'na tıkla oyunu yine aynı şekilde bulup seç. Seçtikten sonra altta 2. kategoriyi "Yüksek Performanslı Nvidia işlemcisi" yap.

Bunları yap olacak.

Hala atıyorsa Uplay-Epic arası uyuşmazlık, 3.Parti program çakışması veya Vcredist sürümleri çakışması vardır. Son çare Vcredisti 2005'den 2017'ye kadar tek tek elle yükleyip kurmanız gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı