Assembly öğrenmek için kaynak önerisi

Sydatolo

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Assembly öğrenebilmek için hangi kaynaklara başvurmam lazım? C++ hakkında başlangıç seviyesinde bir bilgim var (nesne yönelime kadar geldim).

Son düzenleyen: Moderatör:
Assembly öğrenmek bugün için gereksiz. Halihazırda C++ ile 100 satırda, Python ile 20 satırda yazabileceğin bir uygulamayı Assembly ile 500 satırda yazarsın. Yani, diyeceğim şu ki, C ailesi Assembly ile yapabileceğin her şeyi rahatlıkla yapmanı sağlıyor zaten neden Assembly?

Assembly öğrenmek bugün için gereksiz. Halihazırda C++ ile 100 satırda, Python ile 20 satırda yazabileceğin bir uygulamayı Assembly ile 500 satırda yazarsın. Yani, diyeceğim şu ki, C ailesi Assembly ile yapabileceğin her şeyi rahatlıkla yapmanı sağlıyor zaten neden Assembly?
Assembly ile uygulama yazmak değil konu, low level programming sanatı bu. C'de yazdığın kodun assembly karşılığını hayal edebiliyosan en temiz kodu yazıyosundur zaten.

Ben Assembly'i bilgisayar mantığını tam kavrayabilmek için girişicektim, ama vazgeçtim sanırım şimdilik C++a devam ediceğim.

Assembly öğrenebilmek için hangi kaynaklara başvurmam lazım? C++ hakkında başlangıç seviyesinde bir bilgim var (nesne yönelime kadar geldim).

Daha önce tartışılmıştı bu konu, belki yardımı olabilir.

Geri
Yukarı