Assetto Corsa agirlikli VR onerisi

c0juk

Decapat
Yer
Izmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Islemci:AMD Ryzen™5 7600X
Anakart:GIGABYTE B650M DS3H
Ram:XPG 32GB (2x16GB) Lancer Siyah DDR5 6000MHz CL40
Kasa/PSU:XIGMATEK COCKPIT X-POWER 700W 80PLUS
Ekran Karti:ZOTAC GeForce RTX 4070 TWIN EDGE OC
Sivi Sogutma:COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2
SSD:CRUCIAL P3 1TB
Meslek
Ogrenci
Selam arkadaşlar, bütçem 20 25 30k civarlarinda ve VR gozluk arayisindayim. G29'um var ve Assetto Corsa ve ETS oynamak istiyorum ozellikle. Diger oyunlar 2. plan. Kablosuz olursa cok daha iyi olur. Sistemim yaziyor aciklamamda. Meta Quest 2 dusunuyorum veya HP reverb G2 v2. ancak meta Quest 3 çıkacak kisa bir sure icinde. Zaten alacağım zamanda o cikmis olacak. Onerileriniz nedir?

Selam arkadaşlar, bütçem 20 25 30k civarlarinda ve VR gozluk arayisindayim. G29'um var ve Assetto Corsa ve ETS oynamak istiyorum ozellikle. Diger oyunlar 2. plan. Kablosuz olursa cok daha iyi olur. Sistemim yaziyor aciklamamda. Meta Quest 2 dusunuyorum veya HP reverb G2 v2. ancak meta Quest 3 çıkacak kisa bir sure icinde. Zaten alacağım zamanda o cikmis olacak. Onerileriniz nedir?
Quest 2

Quest 2 al geç. F/P olarak ona yaklaşabilen bir cihaz yok.
Evet zaten arada en az 10k fark olur haklisiniz. Dusuncem goruntu kalitesinde cok ama cok bir artis olmadigi surece bunu almamda. Hem kablosuz hemde kendi magzasinda oyunlar var diye biliyorum.

Tamamdir tesekkurler. Ancak gozluk takiyorum cok sorun olur mu?
Aliexpress üzerinden kendi göz numarana göre lens yaptırabiliyorsun ya da gözlükle kullanabiliyorsun. Bir arkadaşım lens yaptırıp kullanıyor ben ise gözlükle kullanıyorum herhangi bir sorun yok. Belki lensleri çizme gibi bir sorun yaratabilir fakat baya uzun zamandır kullanıyorum ve sorun yok lenslerimde.

Quest 2 fresnel lenslere sahip bu yüzden sim racing oyunlarında sweet spot sorunu var yani sadece merkezdeki küçük bir bölüm net geriye kalan kısımları bulanık. Bunun yerine yeni çıkacak Quest 3'te pancake lens kullanıyor bu hem VR boyutunu küçültüyor hem de daha net görüntü vermesini sağlıyor. Ayrıca yarış oyunları için FOV de önemli Quest 3'ün FOV'si daha fazla. AIO VR olarak bir de Pico 4 var onu da düşünebilirsiniz ama Quest 3 yazılım konusunda daha tatmin edici olacaktır. Quest 3 Ekim ayının ortalarında satışa başlayacak şimdi yurt dışında ön siparişler alınıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı