Assetto Corsa gamepad ile oynanır mı?

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Selam. Bayağı bir süredir Forza serisini oynuyorum. Forza 3'ü yaklaşık 3 4 sene oynadım. Yaklaşık bir sene oluyor galiba Forza 4 almıştım. İkisinden de gamepad ile aşırı zevk alıyorum. Ama Forza 4'ün haritası bana yetersiz gelmeye başladı gibi. Forza 5 almak istemiyorum. 5'te tek beğendiğim şey kocaman map ve çevre grafikleri. Diğer hiçbir şey hoşuma gitmedi. O yüzden Assetto Corsa'yı düşünmeye başladım. Bir ara denemek için Torrent ile indirdim fakat oynayamadım. Assetto'cular direksiyonla oyna diyecek ama direksiyon alacak durumum yok. Forza'da gamepad ile aldığım zevki Assetto Corsa da da alır mıyım? Forza 4'ü gamepad ile debriyaj + manuel kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Bayağı bir süredir Forza serisini oynuyorum. Forza 3'ü yaklaşık 3 4 sene oynadım. Yaklaşık bir sene oluyor galiba Forza 4 almıştım. İkisinden de gamepad ile aşırı zevk alıyorum. Ama Forza 4'ün haritası bana yetersiz gelmeye başladı gibi. Forza 5 almak istemiyorum. 5'te tek beğendiğim şey kocaman map ve çevre grafikleri. Diğer hiçbir şey hoşuma gitmedi. O yüzden Assetto Corsa'yı düşünmeye başladım. Bir ara denemek için Torrent ile indirdim fakat oynayamadım. Assetto'cular direksiyonla oyna diyecek ama direksiyon alacak durumum yok. Forza'da gamepad ile aldığım zevki Assetto Corsa da da alır mıyım? Forza 4'ü gamepad ile debriyaj + manuel kullanıyorum.

Forza 4'ten ilk kez Assetto Corsa'ya geçerken çok zorlanmıştım (gamepad ile oynuyorum ben de). Fakat bence birazcık uğraşırsanız alışıyorsunuz zamanla ve gamepad ile bence gayet eğlenceli. İlk başlarda biraz uğraştıktan sonra drift bile atmaya başladım. Ben öneririm.

900 derece direksiyonla oynarsan tam zevki ve verimi alırsın ama klavye + fare, gamepad veya 90 derecelik direksiyon da idare eder. Bende 90 derecelik direksiyon olmasına rağmen açısı çok az geldiği için klavye + fare ile oynuyorum genelde. Arkadaşım ise gamepad ile oynuyor. Tabi bi tık zor oluyor, arcade oyunlardaki gibi gaz yardımı, direksiyon dönme yardımı gibi şeyler hiç yok oyunda. Ama yine de uğraşında oynanıyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı