Çözüldü Assetto Corsa hassasiyet sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Quattr0

Hectopat
Yer
Mount Akina
Daha fazla  
Arkadaşlar 6 ay önce Assetto Corsa'yı korsan indirmiştim(mouse ile oynanabilirliğini kontrol etmek için). Daha sonra hem kolay oynanışı hem de hoşuma gitmesi sebebiyle oyunu dlcleriyle satın almıştım ki ne olduysa aldıktan sonra oldu. İlk başlarda sıkıntı yoktu fakat daha sonradan aracı sürerken bir anda hassasiyetin birkaç saniyeliğine çok artması ve geri normale dönmesi sorunuyla karşılaştım. Üstelik işin garip yanı bu sorun bazı araçlarda nadiren bazılarında sık sık bazılarında ise hiç olmamasıydı. Bütün modları kaldırdım, oyunu silip yeniden yükledim, dosyaları doğruladım fakat düzelmeyince silmiştim. Bugün canım oynamak istedi ve bir umut belki düzelmiştir diye yeniden indirdim fakat hala aynı sorun var. Acaba benim bilmediğim bir ayar mı var çünkü bütün forumları dolaştım ve bu sorunu tek bir yerde bile bulamadım.

Çözüm
Direksiyonu mouse ile mi kontrol ediyorsunuz? Elinizde başka bir mouse varsa onu takıp aynı sorun devam ediyor mu diye bakabilir misiniz?
Direksiyonu mouse ile mi kontrol ediyorsunuz? Elinizde başka bir mouse varsa onu takıp aynı sorun devam ediyor mu diye bakabilir misiniz?
Hocam dediğiniz gibi yaptım sorunum çözüldü fakat başka bir sorun ortaya çıktı. Şimdi ben bu oyunu milattan kalma Microsoft mouse ile mi oynayacağım 😃

Deniyorum da mouse ile Akinadan inmesi çok zor ya 😄 En son paraya kıyıp direksiyon seti alacağım sanırım.
Ben controller ile oynamaya çalışıyorum. Özellikle Akina yollarında bir süre sürdükten sonra ellerim ağrıyor, controller ile ince direksiyon ayarı yapmak çok zor çünkü 😅. Hele AE86 drift atmaya çalışmak çok ayrı bir dert; nasıl yapıldığını bilsen dahi controllerın direksiyon hassasiyeti yapmana izin vermiyor.

Assetto Corsa için en iyi seçenek tabii ki direksiyon seti olur. Bir de Sol Weather+VR yapıştırdın mı senden mutlusu olmaz. 😁

ben 2 tane mouse değiştirdim hala aynı sorun devam etmekte başka çözüm varmıdır?
Ben başka mouse ile oynayarak çözmüştüm sorunu o kadar araştırdım fakat herhangi bir çözüm bulamadım. Eski sürümleri kullanmayı deneyebilirsiniz. 1.14'de sorun yoktu oyunu satın alınca 1.16 yüklenmişti ve bu sorun başlamıştı.

Geri
Yukarı