Çözüldü Assetto Corsa hassasiyet sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Quattr0

Hectopat
Yer
Mount Akina
Daha fazla  
Arkadaşlar 6 ay önce Assetto Corsa'yı korsan indirmiştim(mouse ile oynanabilirliğini kontrol etmek için). Daha sonra hem kolay oynanışı hem de hoşuma gitmesi sebebiyle oyunu dlcleriyle satın almıştım ki ne olduysa aldıktan sonra oldu. İlk başlarda sıkıntı yoktu fakat daha sonradan aracı sürerken bir anda hassasiyetin birkaç saniyeliğine çok artması ve geri normale dönmesi sorunuyla karşılaştım. Üstelik işin garip yanı bu sorun bazı araçlarda nadiren bazılarında sık sık bazılarında ise hiç olmamasıydı. Bütün modları kaldırdım, oyunu silip yeniden yükledim, dosyaları doğruladım fakat düzelmeyince silmiştim. Bugün canım oynamak istedi ve bir umut belki düzelmiştir diye yeniden indirdim fakat hala aynı sorun var. Acaba benim bilmediğim bir ayar mı var çünkü bütün forumları dolaştım ve bu sorunu tek bir yerde bile bulamadım.

Çözüm
Direksiyonu mouse ile mi kontrol ediyorsunuz? Elinizde başka bir mouse varsa onu takıp aynı sorun devam ediyor mu diye bakabilir misiniz?
Ben G402 ile bu sorunu yaşıyorum ve mouse hassasiyetinin bozulması sadece bu oyunda oluyor ve Alt Tab atıp oyuna geri gelince düzeliyor ama yaklaşık 10-15 saniyelik bir zaman kaybı yaşattırıyor bana. Yeni aldığım G102 ile denedim ve yine aynı sorun var. Oyunu alt sürümlerde çalıştırmak belki işe yarayabilir ama SWlere katılamayacağım için benim sorunuma mantıksız bir çözüm.

Aynı sorun birçok arkadaşımda ve bende de var hocam, sanırım yapımcılardan bir çözüm bekleyeceğiz. Sık sık olmasa da nadiren ben de aynı sorunu yaşıyorum Assetto'da.

Aynı sorun birçok arkadaşımda ve bende de var hocam, sanırım yapımcılardan bir çözüm bekleyeceğiz. Sık sık olmasa da nadiren ben de aynı sorunu yaşıyorum Assetto'da.

Benim sorunum da keşke nadiren olsa Max 20 dk gördüm bozulmadan.

Yapımcılar hala bir çözüm bulamadı. Aylar sonra hala devam ediyor. 2021 yılında böyle basit hataları aylar boyu sürdürmek, oyuncuya değer vermemek demektir. Steam'dan olumsuz puanı attım. Ayıp. Keşke bunu yapan firma 'Çimenleri Sula 3D' diye bir oyun yapsaydı. Her oynadığımda sinirden deliye dönüyorum.
Bu tarz bir hareketi yaparken, direksiyon biraz daha fazla çevrilse denge bozuluyor. Bu olay her gerçekleştiğinde oyuna ALT+F4 çekip Bülent Ersoy açıyorum. Tribe giriyorum.. İsyan ediyorum isyan.

Bende aynı sorun vardı format attım ve sorunun ne olduğu sonrada çözdüm bilgisayarıma indirdiğim Internet Download Manager programı yüzündenmiş.

Aynı sorunu çekiyorum eski bilgisayarımda böyle bir sorun yoktu sorunun yazıllımsal olduğunu düşünüyorum.

Dostum benim oynama şevkimi kıran bir durumda. Sende bu sorunla karşılaştığın için üzgünüm. Umarım çözümünü bulursun. Ben PC formatlamama rağmen bulamadım. Oyundaki mouse hareketlirini direksiyon tepkisine çeviren slider benzeri olayda sıkıntı var. Bu arada PC remote indirerek telefonunu direksiyon yapabilirsin. Youtube'da nasıl yapılacağını gösteren videolar var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…