Assetto Corsa oynarken ekran kararıyor

İşletim sistemi
Windows 11

efee ozdemir

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32
Ekran kartı
3050ti
İşlemci
i7 11. nesil
Bilgisayarıma dormat attığımdan beri Assetto Corsa Steam üzerinden açılmıyordu dosyaları doğrulama gibi her türlü yönteme başvurdum fakat bugün content Manager yükledim ve denedim yarışa girebiliyorum faka sanki karakter göz kırpıyormuş gibi ekran hafif kararıyor sonra geri açılıyor ve FPS değerinde acayip düşüşe neden oluyor bunun çözümünü bilen vamı.

Photo moddan parlaklık ayarı var onu yükselt oyun onu senkronize etmeye çalışırken yoruluyor.

Photo moddan parlaklık ayarı var onu yükselt oyun onu senkronize etmeye çalışırken yoruluyor.

Photo mod nerede bulamadımda.

Kayıttan ekran görüntüsü aldım kayı da fazla yansımamış ama böyle kararıyor ve FPS düşüyoor.

Bilgisayarıma dormat attığımdan beri Assetto Corsa Steam üzerinden açılmıyordu dosyaları doğrulama gibi her türlü yönteme başvurdum fakat bugün content Manager yükledim ve denedim yarışa girebiliyorum faka sanki karakter göz kırpıyormuş gibi ekran hafif kararıyor sonra geri açılıyor ve FPS değerinde acayip düşüşe neden oluyor bunun çözümünü bilen vamı.

Denedim yine de olmuyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-01 191337.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-01 191337.png
    814,4 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Photo mod nerede bulamadımda.

Kayıttan ekran görüntüsü aldım kayı da fazla yansımamış ama böyle kararıyor ve FPS düşüyoor.

Denedim yine de olmuyor.

Hocam akşam bilgisayara gecince size güzel bir grafik modu vereyim hem sorun çözülür hem güzel grafikde oynarsınız tabii bilgisayariniz güçlü ise.

Hocam akşam bilgisayara gecince size güzel bir grafik modu vereyim hem sorun çözülür hem güzel grafikde oynarsınız tabii bilgisayariniz güçlü ise.
Ortalama bir sistem diyebilirim, biraz da güçlüdür ama bu sorunun çözümünü çizim sıklığını düşürerek çözdüm ama yine de grafik modu iyi olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalama bir sistem diyebilirim biraz da güçlüdür ama bu sorunun çözümünü çizim sıklığını düşürerek çözdüm ama yine de grafik modu iyi olabilir.

Şöyle diyeyim hocam
Ryzen 5 5600X.
RTX 3060.
Samsung QVO 1TB.
24 GB RAM = 110-90 FPS.

Benim de Intel i7 11. nesil.
3050 Ti.
1TB SSD.
32 GB RAM.
120 FPS aliyorym arada düşüyor ortalama 100 FPS diyebiliriz.

50-60 FPS verir daha iyi istersen Assetto Corsa ayarlarından gök yüzü işlemesi vs. kısarsın akşam bana mesaj yazarsanız.

50-60 FPS verir daha iyi istersen Assetto Corsa ayarlarından gök yüzü işlemesi vs. kısarsın akşam bana mesaj yazarsanız.

Akşam yazamadım şu an müsait misiniz?

birde ekran beyazlaşıyor başlayınca bunun çözümünü biliyormusun

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-03 115547.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-03 115547.png
    73,4 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran görüntüsü 2024-03-03 115631.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-03 115631.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı