Assetto Corsa VS Forza Horizon

Assetto Corsa vs Forza Horizon

• Assetto Corsa

• Forza Horizon

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Haklısın araba ile bayrak kapmaca oynamadığım araba oyunu oyun değildir 🤭😁. Forza Horizon her halükarda çöp bir oyun tek varlığı çevre grafikleri. Modifiye yok, detay yok, sesler berbat. Doğru düzgün şehir bile yok, RDR2 haritası gibi. Araba modelleri desen o biçim şu attığın fotoğraf direkt oyun besbelli arabaya baksana.
Assetto da arabadan inme, detaylı animasyon ve modeller, Android Auto (arabada Spotify, YouTube, navigasyon, geri görüş), gerçekçi sesler...yani daha ne sayayım?
Forza doğa fotoğrafçıları için birebir başka vasfı yok.

Attığınız fotoğrafta patladım. Emin olun bayrak kapmaca bile sizin boş gazlama oyununuzdan daha iyi yarışlar drift kulüleri vb. bile var asssetto Corsa'da modifiye bile yok. Araba modeli desek modsuz doğru düzgün araba yok. Gerçek hayatta araba sürmenin daha kolay olduğu bir oyunu savunmaya çalışma yoksa cidden mevlananın 50 delille bir cahili yenememesine dönecek. Sen git shutoko haritan da 5 FPS ile oyununu oyna. Ayrıca Forza simülasyon oyunu değil hani farkındaysan.

Attığınız fotoğrafta patladım. Emin olun bayrak kapmaca bile sizin boş gazlama oyununuzdan daha iyi yarışlar drift kulüleri vb. bile var asssetto Corsa'da modifiye bile yok. Araba modeli desek modsuz doğru düzgün araba yok. Gerçek hayatta araba sürmenin daha kolay olduğu bir oyunu savunmaya çalışma yoksa cidden mevlananın 50 delille bir cahili yenememesine dönecek. Sen git shutoko haritan da 5 FPS ile oyununu oyna. Ayrıca Forza simülasyon oyunu değil hani farkındaysan.
O dediğiniz laf sizin için geçerli olacak gibi çünkü gerçekle birebir foto atiyorum patladım diyorsunuz. ve forzadan daha fazla araba var modlar dahilinde. Keza forza da da modifiye yok hatırlatırım, NFS underground 1 de bile daha fazla modifiye ve daha iyi sesler var.
Hayır kendiniz de söylüyorsunuz assetto simulasyon oyunu diye herhalde forzadan iyi olacak :) Siz sırf grafikleri iyi ve herkes oynuyor diye oynuyorsunuz belli ki. Assetto yu arabadan anlayan ve arabayı hissetmek isteyen biri oynar. Gerçek arabayla birebirdir fiziği. Forzadaki gibi 200 le viraj alamaman normal. Berbat araba sesleri ve modelleri ile bol şans. Bu da size atacağım son fotoğraftır daha uğraşmam he der geçerim. Belli ki araba nedir, oyun nedir bilmiyorsunuz. Neyse kavga gibi oldu böyle uzatmaylım isteyen istediğini oynar ama iyi olana iyi demekte fayda var :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_ks_bmw_m4_ddm_gt5_shorenin_16-0-124-22-22-9.jpg
    Screenshot_ks_bmw_m4_ddm_gt5_shorenin_16-0-124-22-22-9.jpg
    688,9 KB · Görüntüleme: 9
Assetto Corsa bir simülasyon oyunudur. Yarışmayı ve rekabeti gerçekten sevenlerin farklı türden arabalarla gerçek pistlerde sürüş yaptığı, tamamen motorsporları üzerine kurulu olan bir oyundur. Forza Horizon'a da bir şey demek istemiyorum kim ne kadar Forza Horizon bir simülasyondur dese de bana ve benim gibilere göre değildir. Belki de Forza Horizon'da aradığım gerçekçi sürüşü bulamadığım için Assetto Corsa, Project Cars, Automobilista gibi oyunlarda takılıyorumdur. Bu sebepten ötürü gerçekçi bir deneyim isteyenlerin oynadığı bir oyunu çocukken oynadığım Need For Speed gibi sürüşü kolay bi oyunla karşılaştırmak doğru olmaz.

O dediğiniz laf sizin için geçerli olacak gibi çünkü gerçekle birebir fotoğraf atiyorum patladım diyorsunuz. Ve Forza'dan daha fazla araba var modlar dahilinde. Keza Forza da da modifiye yok hatırlatırım, NFS Underground 1 de bile daha fazla modifiye ve daha iyi sesler var.
Hayır kendiniz de söylüyorsunuz assetto simulasyon oyunu diye herhalde Forza'dan iyi olacak :) siz sırf grafikleri iyi ve herkes oynuyor diye oynuyorsunuz belli ki. Assetto yu arabadan anlayan ve arabayı hissetmek isteyen biri oynar. Gerçek arabayla birebirdir fiziği. Forza'daki gibi 200 le viraj alamaman normal. Berbat araba sesleri ve modelleri ile bol şans. Bu da size atacağım son fotoğraftır daha uğraşmam he der geçerim. Belli ki araba nedir, oyun nedir bilmiyorsunuz. Neyse kavga gibi oldu böyle uzatmaylım isteyen istediğini oynar ama iyi olana iyi demekte fayda var :)

Grafik, sürüş keyfi olarak Forza Horizon sollar. Assetto Corsa'da daha hızlanınca kamerayı uzağa götürme bile doğru düzgün çalışmıyor hatta yoktur bile belki araba oyun ne bilmiyorsunuz diyene bak. Hadi hadi siz gidin assettoda boş boş gazlayın 100 ile bir yere çarpınca oyun dünyasının dışına çıkın. Şu fotoyuda atarken bilgisayarının patladığına eminim 10 FPS ile oynuyosundur Assetto Corsa'yı Forza Horizon optimizasyon olarak bile yeniyor hem Forza Horizon simülasyon değil onu biliyoruz simülasyon oyunu olmayan her oyun çok mu iyi oluyor o zaman BeamNG.drive>dünyadaki tüm yarış oyunları Allah rızası için boş yapmayın bir gidin şuradan çoluk çocukla uğraşıyorum şurada. Git Instagram'dan Forza 5 Ultra grafiklere falan bak son grafik de demiyorum ha Ultra diyorum sen Assetto Corsa'da grafikleri fulleyip bu hale getirmişsin oyun olduğu aşırı belli oluyor zaten sen daha oyun görmemişsin. Git sen araba modeli falan indir assetto corsan 200 GB olsun, ironiksiniz.

Ne yazık, çünkü fotoğraf gerçek. Oyundan anlamıyorsun konu kapandı.

Kaçmak için kapandı falan mı yazdınız kıyamam size.

Grafik, sürüş keyfi olarak Forza Horizon sollar. Assetto Corsa'da daha hızlanınca kamerayı uzağa götürme bile doğru düzgün çalışmıyor hatta yoktur bile belki araba oyun ne bilmiyorsunuz diyene bak. Hadi hadi siz gidin assettoda boş boş gazlayın 100 ile bir yere çarpınca oyun dünyasının dışına çıkın. Şu fotoyuda atarken bilgisayarının patladığına eminim 10 FPS ile oynuyosundur Assetto Corsa'yı Forza Horizon optimizasyon olarak bile yeniyor hem Forza Horizon simülasyon değil onu biliyoruz simülasyon oyunu olmayan her oyun çok mu iyi oluyor o zaman BeamNG.drive>dünyadaki tüm yarış oyunları Allah rızası için boş yapmayın bir gidin şuradan çoluk çocukla uğraşıyorum şurada. Git Instagram'dan Forza 5 Ultra grafiklere falan bak son grafik de demiyorum ha Ultra diyorum sen Assetto Corsa'da grafikleri fulleyip bu hale getirmişsin oyun olduğu aşırı belli oluyor zaten sen daha oyun görmemişsin. Git sen araba modeli falan indir assetto corsan 200 GB olsun, ironiksiniz.

Sürüş keyfi olarak forza sollar he? Simülasyon oyunu, arcade oyun SÜRÜŞ KEYFİ olarak solluyor? Hahahahahah. Ekleyeyim, ben 6500 xt ile 75 fps oynuyorum fps kilidi açık şekilde. Söylenecek çok şey var , katlanacak yok hâl, iyisi mi sessizlik derim. Hadi çocuk sus.

Sürüş keyfi olarak tabii ki de sollayabilir çünkü 8 yaşındaki herhangi biri de sürebilir. Asetto Corsa ya da BeamNG hatta direkt olarak bütün simülasyon türü oyunlar her yiğidin harcı değildir. Her aracın farklı bir ağırlığı, farklı bir deneyimi vardır. Forza Horizon veyahut diğer arcade türü oyunlarda hangi arabayı alırsanız alın sözde yarış görevlerini fren bile yapmadan bitirebilirsiniz yani en azından NFS Heat'te öyleydi. Ama simülasyonda bu geçerli değildir, her viraja farklı bir şekilde girmenin tekniği vardır. 1 milisaniyenin bile önemi büyüktür simülasyon oyunlarında, bu sebepten ötürü pistleri iyice ezberlemek, tekniğinizi geliştirmeniz gerekir. Grafik konusunda haklısınız, Forza Horizon'un Asetto Corsa gibi bir oyunla görsel açıdan tartışılması bile bana göre FH'ye hakarettir. Asetto Corsa'nın oyuncuları oyunu istediği gibi düzenleyebiliyorlar da bu sebepten ötürü bin bir türlü araç,pist,grafik modlarını forumlarda bulabilirsiniz. Forza Horizon'da böylesine bir mod desteği olduğunu düşünmüyorum. Sizi de anlayabiliyorum, simülasyon oyunlarının yavaşlığı ve hantallığı sizi sıkıyor olabilir. Simülasyon oyunlarında olağan bir durum. Sonuç olarak iki oyunun da kendi alanında +ları var bence artık tartışmaya gerek yok, isteyen istediğini oynasın :)

Sürüş keyfi olarak tabii ki de sollayabilir çünkü 8 yaşındaki herhangi biri de sürebilir. Asetto Corsa ya da BeamNG hatta direkt olarak bütün simülasyon türü oyunlar her yiğidin harcı değildir. Her aracın farklı bir ağırlığı, farklı bir deneyimi vardır. Forza Horizon veyahut diğer arcade türü oyunlarda hangi arabayı alırsanız alın sözde yarış görevlerini fren bile yapmadan bitirebilirsiniz yani en azından NFS Heat'te öyleydi. Ama simülasyonda bu geçerli değildir, her viraja farklı bir şekilde girmenin tekniği vardır. 1 milisaniyenin bile önemi büyüktür simülasyon oyunlarında, bu sebepten ötürü pistleri iyice ezberlemek, tekniğinizi geliştirmeniz gerekir. Grafik konusunda haklısınız, Forza Horizon'un Asetto Corsa gibi bir oyunla görsel açıdan tartışılması bile bana göre FH'ye hakarettir. Asetto Corsa'nın oyuncuları oyunu istediği gibi düzenleyebiliyorlar da bu sebepten ötürü bin bir türlü araç,pist,grafik modlarını forumlarda bulabilirsiniz. Forza Horizon'da böylesine bir mod desteği olduğunu düşünmüyorum. Sizi de anlayabiliyorum, simülasyon oyunlarının yavaşlığı ve hantallığı sizi sıkıyor olabilir. Simülasyon oyunlarında olağan bir durum. Sonuç olarak iki oyunun da kendi alanında +ları var bence artık tartışmaya gerek yok, isteyen istediğini oynasın :)
Şunu görmek insanlığa olan inancımı yeniden alevlendirdi. Nihayet mantıklı biri, çok teşekkür ederim haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı