Assetto Corsa'da Alt+Tab atınca FPS 10'a düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

West61

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Crucial 8 gb 3200mhz
Ekran kartı
Msi 1650 super
Anakart
Asus a350m gaming
İşlemci
ryzen 5 2600
Önceden de yapıyordu. Oyun 50 60 FPS arasında. Ayarları en düşüğe veya yükseğe çeksem de sorun düzelmiyor. Alt Tab atınca oyuna dönüyorum, 10 FPS'e düşüyor hatta bazen oyun 7 8 FPS'de açılıyor. Oyunda gidiyorum bir anda 60'dan 10 FPS'e düşüyor. Bunun sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
1668807761864.png

Arka plan uygulaması maksimum kare hızını 30fps yap, belki Alt+Tab'dan oyuna girerken oyunu arka planda çalışıyor olarak algılıyordur.

Önceden de yapıyordu. Oyun 50 60 FPS arasında. Ayarları en düşüğe veya yükseğe çeksem de sorun düzelmiyor. Alt Tab atınca oyuna dönüyorum, 10 FPS'e düşüyor hatta bazen oyun 7 8 FPS'de açılıyor. Oyunda gidiyorum bir anda 60'dan 10 FPS'e düşüyor. Bunun sebebi nedir acaba?
Çevrim içi sunucularda yoğunluk ve internet hızınız da etkileyebilir. Ayrıca sistemdeki 8'lik ram bir tık yetersiz kalmış da olabilir.

Selam oyun ekranını arkaya alarak diğer pencereye geçtiğin için oyun arkada çalışmaya devam ediyor ondan dolayı sıkıntı yaşıyorsun hepimizde aynıdır bunun sebebi oyunu pencere modu ya da tam ekran modunda çalıştırman şu anda hatırlamıyorum ama bu iki seçeneği deneyerek hangisinin daha iyi olduğunu görebilirsin. Önerimdir ALT + TAB atmak yerine ALT + ESC atman daha sağlıklı olacaktır daha az yorar bilgisayarı. İyi sosyaller.

Çevrimiçi sunucularda mı oynuyorsun yoksa tek mi?

Tek genellikle shuto trafikte yapıyor ama normal trafiksiz spa gibi haritalarda sık sık yapmasa da onlarda da yapıyor.

Eki Görüntüle 1577548
Arka plan uygulaması maksimum kare hızını 30FPS yap, belki Alt+Tab'dan oyuna girerken oyunu arka planda çalışıyor olarak algılıyordur.

Mesela dün akşam Alt Tab atmadım hiç dümdüz yolda giderken 10 FPS'e düştü düzeldi sanmıştım yine yapıyor.

Çevrim içi sunucularda yoğunluk ve internet hızınız da etkileyebilir. Ayrıca sistemdeki 8'lik RAM bir tık yetersiz kalmış da olabilir.

Single oynuyorum. Shuto trafik internetim iyi RAM şüphelendiriyor beni ama kaç aydır yapmıyordu, yine yapmaya başladı. Geçen oyunun ayarları bozuldu, tekrar ayar yaptım. Acaba bir şey mi tetikliyor anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı