Çözüldü Assistant.tmp nasıl temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheMeteAdam

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 10400F, 16 GB Team Force 3200 mhz 16Cl, Sandisk SN570 500GB, Toshiba Mq01abd100 1TB, Rx 6500 XT, MSI H510M-A PRO.
Meslek
Day Trader
Arkadaşlar, tamamen yanlışlıkla etrafta olan sahte indirmelere bastım ve tahmin edeceğiniz şekilde virüs bulaştı. Hepsini temizledim ancak bir tanesi kaldı. Adı Assistan. Tmp. Çalışıyordu ancak çalışmayı durdurdu ve durduk yere yer değiştirdi. Şu an bulamıyorum. Kaspersky virüs demiyor ama virüs yani silinmiyor. Yetkisi var. Virüs, yani eminim. Onu nasıl bulacağım ya da sileceğim? Format atamam çünkü bu bilgisayar sadece benim değil. Ailemin de babamın, bir sürü dosyası var. Hatta fotoğrafında gülümseyen bir surat var. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Virüs olduğuna nasıl eminsiniz? Rastgele basılan indirme linklerinden virüs bulaşması için sonrasında indirilen dosyayı çalıştırmanız lazım. Böyle bir şey yapmadıysanız dosya ya güvenilir ya da kaynağı sistemde daha önceden mevcut olan bir zararlı.

Malwarebytes indirip ayarlardan rootkit taramasını aktifleştirdikten sonra sisteme tam tarama yaptırın. Yine bir şey çıkmıyor ve virüs olduğundan şüpheleniyorsanız aşağıdaki konuda gösterilen raporu paylaşın.

Virüs olduğuna nasıl eminsiniz? Rastgele basılan indirme linklerinden virüs bulaşması için sonrasında indirilen dosyayı çalıştırmanız lazım. Böyle bir şey yapmadıysanız dosya ya güvenilir ya da kaynağı sistemde daha önceden mevcut olan bir zararlı.

Malwarebytes indirip ayarlardan rootkit taramasını aktifleştirdikten sonra sisteme tam tarama yaptırın. Yine bir şey çıkmıyor ve virüs olduğundan şüpheleniyorsanız aşağıdaki konuda gösterilen raporu paylaşın.

Çözüm

Geri
Yukarı