Astigmat ehliyet almaya engeller mi?

Albay Karayel

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sağ 3.5 sol 2.5 astigmat sorunum var 6 7 ay önce kratekonus ameliyatı olmuştum (hastalığın ilerlemesini durdurmak için) bundan 2 ay önce de sırf bu yüzden gözümün toplamı 20'yi geçiyor diye askerlikten muaf olmuştum. Önümüzdeki hafta ehliyete gireceğim sizce ehliyet almam sorun çıkarır mı? Uzak yakın gözlük kullanıyorum reçete de altta anlayanlar varsa yardımcı olursa sevinirim. Aile hekimi hastaneye yönlendirmez, direkt sağlıklı raporu verirse iyi de ikna etmem zor olur gibi. Çok yüksek görme sorunum yok çünkü sadece uzağı biraz bulanık görüyorum o kadar.

Dosya Ekleri

• IMG_20231115_104430.jpg
    IMG_20231115_104430.jpg
    65 KB · Görüntüleme: 68
Sağlık raporu almak için aile hekimine gideceksin zaten orada belli olur, olmazsa da göz doktoruna yönlendirecek. Yönlendirmez diye bir şey yok, uzman yorumu gerekiyor olabilir. Göz doktoru belirleyecek. Bende öyle oldu. Göz doktoru geçer verdi, ehliyeti aldım.
Bende astigmat ve hipermetrop karışık var, numaraları yüksek. Ayrıntısını hatırlmıyorum. Almama engel olmadı.

Sağlık raporu almak için aile hekimine gideceksin zaten orada belli olur, olmazsa da göz doktoruna yönlendirecek. Yönlendirmez diye bir şey yok, uzman yorumu gerekiyor olabilir. Göz doktoru belirleyecek. Bende öyle oldu. Göz doktoru geçer verdi, ehliyeti aldım.
Bende astigmat ve hipermetrop karışık var, numaraları yüksek. Ayrıntısını hatırlmıyorum. Almama engel olmadı.
Gözümün toplamı dediğim gibi 26 falan ediyor almam sorun olmaz değil mi? Monoküler ehliyet falan varmış tam olarak bilmiyorum. Asker olmak istiyordum olamadım, ehliyeti de alamazsam kendimi vasıfsız başı boş gibi hissetmekten bunalıma girerim artık.

Geri
Yukarı