Astım polis olmaya engel mi?

Nrok

Hectopat
Liseye gidiyorum ve polis olmak istiyorum. Küçüküğümde astım için hava spreyi kullanıyordum. Annem kuçukken alerjik astım hastalığımın olduğunu söylüyor. Şu an astım beni etkilemiyor. Tamamen iyileştim ya da çok hafifledi. Bu polis olmak için engel midir?

Engeldir. Sağlık kontrolünden geçiyorsun zaten, oradaki doktorlar sağlık kontrolleri sırasında inceler, varsa elenirsin ciddi bir elenme sebebi olduğu için kurtuluş yok.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu yönetmelikte bulunan A bölümü ikinci madde ç bendine astım hastalığı, yönetmeliğin B bölümü üçüncü maddesi a bendinde bulunan hafif semptomlu astım ve yönetmelikte bulunan C bölümü üçüncü madde a bendine göre orta semptomlu astım hastalığı polislik mesleğine alımlarda adaylara engel çıkarmaktadır. Bu maddelerin yanı sıra bronsal, alerjik, kronik astım ve KOAH hastalığı da polislik mesleğine direkt olarak engel olmaktadır.

Engeldir. Sağlık kontrolünden geçiyorsun zaten, oradaki doktorlar sağlık kontrolleri sırasında inceler, varsa elenirsin ciddi bir elenme sebebi olduğu için kurtuluş yok.

Spor yaparken futbol oynarken ya da herhangi bir zamanda astımın oluşturduğu bir engel hissetmiyorum. Yine de polisliğe engel midir?

Geri
Yukarı