"Astroneer'ı çevrimdışı oynuyorsun" uyarısı

Oğuzhan Necip Şahin

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
31
Yer
Arlong Park
Daha fazla  
Meslek
Teknoloji Yazarı
Selamlar arkadaşlar,

Xbox Game Pass üzerinden Astroneer oyununu indirdim ve 1-2 gün boyunca arkadaşlarla beraber oynadım. Daha sonrasında tekrar oyuna girip arkadaşımın sunucusuna bağlanmaya çalıştığımda "Oyun kurucuya bağlanılamadı" uyarısıyla karşılaştım. Xbox Ağı üzerinden kontrol ettiğim zaman NAT Türü "Orta" olarak ve sunucu bağlantısı bağlandı olarak görünüyor. Hem düzeltmeyi hem de yeniden denetlemeyi denedim ama yine aynı durumlar ortaya çıkıyor. İnternet bağlantısı da bağlandı olarak görünüyor ve Xbox Live Hizmetleri çalışır durumda. Ancak yine de bağlantı kurulamıyor.

Oyunu açtığımda oyun açılır açılmaz sağ üst tarafta "Astroneer'ı çevrimdışı oynuyorsun. Yeni gelen güncellemeleri kontrol et" gibi bir uyarı mesajı çıkıyor. Xbox üzerinde çevrimiçi iken nasıl oyunu çevrimdışı oynayabilirim anlamıyorum.

Problemi çözebilmek için denediğim yöntemler şunlar;
  1. İnternet bağlantısını kesip yeniden bağlama.
  2. CMD üzerinden Teredo bağlantı türünü sıfırlama ve sistemi yeniden başlatma.
  3. Xbox oturumunu kapatıp yeniden açma.
xboxbaglantidurumu.PNG

Son düzenleme:
Başka oyunlarda böyle hata oluyor mu ki? İnternetle ilgili sıkıntı olsa başka oyunlarda da der diye zannediyorum.
Ayrıca "düzelt" tuşuna bastınız mı?

Başka oyunlarda böyle hata oluyor mu ki? İnternetle ilgili sıkıntı olsa başka oyunlarda da der diye zannediyorum.
Henüz başka bir oyunda denemedim. Şimdi farklı bir oyunda daha deniyorum.
Sea of Thieves oyununa girmeyi denedim ve bu oyunda herhangi bir problem yok. Bağlanabiliyorum. Xbox ile ilgili bir problem yok gibi görünüyor.

Xbox üzerinde çevrimiçi görünürken Astroneer bana çevrimdışısın diyor.

Evet. Muhtemelen internet ve Xbox ile ilgili sıkıntı yok gibi gözüküyor. Oyunun ayarlarıyla kapanmış bir şey olabilir aklıma başka bir şey gelmiyor...
Eki Görüntüle 1305936
Bunu deneyebilirsiniz isterseniz.
Bu ayarı kapatmalı mıyım? Çünkü çevrimdışı olmak istemiyorum hiçbir zaman.

Yok, açmanız gerekiyor ama sanırım otomatik acık geliyor.
Evet otomatik olarak açılıyor sürekli. Kapatıp tekrar oyuna girmeyi denedim ancak yine "Çevrimdışı oynuyorsunuz" uyarısı ile karşılaşıyorum.

Zaten çevrimiçi iken oyuna girdiğimde çevrimdışısın uyarısı alıyorum. :D Maksimum Xbox.

Yeni konular

Geri
Yukarı