ASUS 1660S EVO boşta 55 derece

Sinefileng

Kilopat
Daha fazla  
ASUS 1660S EVO ekran kartım boşta dururken sıcaklığı 55 derecede sabit kalıyor. Bana yüksek bir değer gibi geldi. Bilgisayarı ilk açtığımda 30 derece civarında oluyor kendiliğinden 55 dereceye kadar çıkıyor ve 55 derecede fanlar devreye giriyor ardından sabitliyor kendini orada. Sorun olur mu bu durum? Nasıl daha aşağılara çekebilirim sıcaklığı?
Önde 3 arkada 1 olmak üzere 4 fan var kasada. Kasanın yan kapaklarını çıkarttığım halde değerler böyle bir de kapakları kapattığımda yanıyor. İçerisi alev alacak neredeyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa süreli kullanımda yükte 65-66 arasında gidip geliyor artmıyor daha fazla. Kapakları taktığımdaki aşırı ısınmanın sebebi kasanın hava sirkülasyonunun kötü olması olabilir mi? Kasayı ekliyorum görsel olarak. @İbrahim Çağatay @cool @WithTheRuleOfLaw

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-02-01-52-29-461_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-02-01-52-29-461_com.android.chrome.jpg
    31,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2021-10-02-01-52-45-449_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-02-01-52-45-449_com.android.chrome.jpg
    54,7 KB · Görüntüleme: 23
Yükte 65-66 dereceler gayet iyi, sorun yok. Ama kasa kaliteli bir kasa değil, alabileceğiniz en kötü kasalardan biri diyebilirim hatta. Umarım PSU'da Frisby değildir.
Hazır sistemdi mecbur Frisby kasaya kaldım. Aldığım gibi içindeki PSU'yu çıkarıp FSP taktım yerine. Normal midir yani boşta 55 derecelerde olması kasayı değiştirmeye gerek var mı?

PSU'yu değiştirdiyseniz eğer sorun yok. Ekran kartı yükte 65 derecelerde çalışıyorsa sıcaklıklarda da bir sorun yok. Kasanın hava akışı, fanları ne kadar kaliteli bilemiyorum. Kasanın yan kapağı açık ve kapalı konumdayken boştaki sıcaklık farklarını karşılaştırın. Eğer çok fark var ise hava akışı yetersizdir.

PSU'yu değiştirdiyseniz eğer sorun yok. Ekran kartı yükte 65 derecelerde çalışıyorsa sıcaklıklarda da bir sorun yok. Kasanın hava akışı, fanları ne kadar kaliteli bilemiyorum. Kasanın yan kapağı açık ve kapalı konumdayken boştaki sıcaklık farklarını karşılaştırın. Eğer çok fark var ise hava akışı yetersizdir.
Sıcaklık değerleri normalse sorun yok o zaman, çok teşekkürler bilgiler için.

Geri
Yukarı