ASUS 170HZ/2K vs ASUS 280Hz/FHD

2k al yüksek hertzi sadece csgo gibi online oyunlarda faydasını görürsün yüksek çözünürlüğü ise video izlemesinden tut hikaye tabanlı oyunlar oynamaya kadar etkisi büyük.ki 4090'ın var böyle bir canavarı full hd'ye hapis etme sakın düşünmeden 2k'ya koş.

Merhaba arkadaşlar. RTX4090 ekran kartlı Omen 17 laptopum için 27" monitör bakıyorum, bütçem 12-13K civarı. Şu ikisi arasında kaldım.

Biri 2K çözünürlük ama 170Hz. Diğeri 1080p çözünürlük ama 280Hz. Kullanım amacı çoğunlukla oyun. Hangisini almalıyım, bu ekran kartı için çözünürlük mü yoksa yenileme hızı mı tercih etmeliyim?

27" için 1080p önermiyorum. Şahsen 170Hz fazlasıyla iş görür. 2K 170Hz RTX 4090'a yakışır.

Merhaba arkadaşlar. RTX4090 ekran kartlı Omen 17 laptopum için 27" monitör bakıyorum, bütçem 12-13k civarı. Şu ikisi arasında kaldım;

Biri 2K çözünürlük ama 170Hz. Diğeri 1080p çözünürlük ama 280Hz. Kullanım amacı çoğunlukla oyun. Hangisini almalıyım, bu ekran kartı için çözünürlük mü yoksa yenileme hızı mı tercih etmeliyim?

VG27AQ1A daha iyi olur ama Vatan'da çok pahalıya satılıyor. Diğer sitelerde 9000 TL'ye satılıyor o monitör. Bunlara bakmanızı öneririm:

Hocam tecrübe olarak söyliyim 165hz ile 240hz arasında fark hissetmedim şimdi ki aklım olsa ben de 2k 165hz alırdım.

Çok teşekkürler cevaplar için arkadaşlar. Sanırım 170hz alacağım bu ekran kartı 2k hak ediyor arkadaşların çoğunun dediği gibi. Zaten rekabetçi oyun oynamıyorum. Hikaye tabanlı ve şu anda genelde Diablo 4 oynuyorum. O yüzden çözünürlük daha ağır bastı. Hepinize çok teşekkürler tekrar.

Son düzenleme:
VG27AQ1A daha iyi olur ama Vatan'da çok pahalıya satılıyor. Diğer sitelerde 9000 TL'ye satılıyor o monitör.

Son olarak 170Hz 2k olana karar kıldım ve sizin mesajınızla gördüm ki gerçekten Trendyol/Hepsiburada ve daha bir çok sitede 9bin civarına satılıyor bu monitör... Vatan'da ise 13bin.
Ben bu tip ürünleri hep yerinden kontrol ettirerek elden teslim alma taraftarıyım, bunu da öyle yapacaktım ama çok fiyat farkı var arada. Bu sitelerden monitör alınır mı? Sorunlu çıkarsa hakkımı arayabilir miyim? Bir de hangi site en sorunsuz olanı böyle şeyleri internetten almak için? (Şimdiye kadar her şeyimi gidip ya teknosa ya vatan'dan elden aldım. İlk defa internetten elektronik bir şey almayı düşünüyorum)

Alabilirsin Asus zaten ilk açtığında ve 1 ay ölü piksel garantisi veriyor bu yüzden farkı ödemek yerine sipariş vermen daha sağlıklı olacaktır.

Son olarak 170Hz 2K olana karar kıldım ve sizin mesajınızla gördüm ki gerçekten Trendyol/Hepsiburada ve daha birçok sitede 9bin civarına satılıyor bu monitör... Vatan'da ise 13bin.
Ben bu tip ürünleri hep yerinden kontrol ettirerek elden teslim alma taraftarıyım, bunu da öyle yapacaktım ama çok fiyat farkı var arada. Bu sitelerden monitör alınır mı? Sorunlu çıkarsa hakkımı arayabilir miyim? Bir de hangi site en sorunsuz olanı böyle şeyleri internetten almak için? (Şimdiye kadar her şeyimi gidip ya Teknosa'ya Vatan'dan elden aldım. İlk defa internetten elektronik bir şey almayı düşünüyorum)

Hepsiburada en iyisi, Trendyol'da iyil. Korkmanı gerektirecek bir şey yok bu firmalar sadece aracı. Bir problem çıkmaz. Asıl burada sorun çıkarsa iade edebilirsin vatandan, Teknosa'dan alınan bir ürü iade almıyorlar kolay kolay. Yani korkmadan al asıl korkman gereken vatan, Teknosa falan. Ayrıca taksit imkanı çok.

Son düzenleme:
Son olarak 170Hz 2k olana karar kıldım ve sizin mesajınızla gördüm ki gerçekten Trendyol/Hepsiburada ve daha bir çok sitede 9bin civarına satılıyor bu monitör... Vatan'da ise 13bin.
Ben bu tip ürünleri hep yerinden kontrol ettirerek elden teslim alma taraftarıyım, bunu da öyle yapacaktım ama çok fiyat farkı var arada. Bu sitelerden monitör alınır mı? Sorunlu çıkarsa hakkımı arayabilir miyim? Bir de hangi site en sorunsuz olanı böyle şeyleri internetten almak için? (Şimdiye kadar her şeyimi gidip ya teknosa ya vatan'dan elden aldım. İlk defa internetten elektronik bir şey almayı düşünüyorum)

Sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum. Zaten internetten alınan ürünlerde 14 günlük iade süresi var.

Geri
Yukarı