Elektronik ASUS (2022) ROG Zephyrus G15 R7 6800HS + RTX 3060 512/16 GB - 27.998 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bayılıyorum ya, incecik pili 12 saat gidiyor. C740 kullandım bende. Çok iyiydi ama ekran kartı yoktu işte.

Yoga Slim 7 kullandım bir kere kutusundan ekran yamuk çıktı :D. İade almadı zaten MediaMarkt, servise gönderdim onarma yapmışlar ekran kasa değişimi bile olmamış nasıl onardılar bilmiyorum. Excel kullanmak imkansıza yakındı anakart sorunlu her şeysayfayı aşağı çekeren sayılar çift çift kalıyordu ekran geç geliyordu bir kısmı geliyordu bir kısmı haal eski konumunu gösteriyordu. Neyse iade ettim kurtuldum ama 1500 dolara aldığım laptop700 dolardan iade edildi kur farkından dolayı :(.

Yoga Slim 7 kullandım bir kere kutusundan ekran yamuk çıktı :D. İade almadı zaten MediaMarkt, servise gönderdim onarma yapmışlar ekran kasa değişimi bile olmamış nasıl onardılar bilmiyorum. Excel kullanmak imkansıza yakındı anakart sorunlu her şeysayfayı aşağı çekeren sayılar çift çift kalıyordu ekran geç geliyordu bir kısmı geliyordu bir kısmı haal eski konumunu gösteriyordu. Neyse iade ettim kurtuldum ama 1500 dolara aldığım laptop700 dolardan iade edildi kur farkından dolayı :(.
Kutu açarken her zaman kendimi videoya çekiyorum bu yüzden.

En büyük sorunları ASUS'ta yaşadım maalesef. Aslında düzeltilemeyecek sorunlar değil ama ASUS çok ilgisiz doğru düzgün güncelleme yapmıyor sorunları çözmeye odaklı bir ekibi yok. Yabancılar internet sitelerine yazmış TPM 2.0 kapatamıyorum stutterdan bilgisayarı kullanamıyorum. Teknik destek ekibi. TPM 2.0 kapatmanız şu an için mümkün değil yani bir güncellemeyle BIOS'a bunu eklemek ne kadar zor olabilir. Bütün firmalarda var bu özellik bir sizin bilgisayarda mı imkansız (TUF serisinde kapatılabiliyor da ROG da yok)

Ama bende de hata var AMD almamam gerektiğini biliyordum al birini vur ötekine misali ikisi birbiriyle yarışır.

En büyük sorunları ASUS'ta yaşadım maalesef. Aslında düzeltilemeyecek sorunlar değil ama ASUS çok ilgisiz doğru düzgün güncelleme yapmıyor sorunları çözmeye odaklı bir ekibi yok. Yabancılar internet sitelerine yazmış TPM 2.0 kapatamıyorum stutterdan bilgisayarı kullanamıyorum. Teknik destek ekibi. TPM 2.0 kapatmanız şu an için mümkün değil yani bir güncellemeyle BIOS'a bunu eklemek ne kadar zor olabilir. Bütün firmalarda var bu özellik bir sizin bilgisayarda mı imkansız (TUF serisinde kapatılabiliyor da ROG da yok)
Gerçekten çok rezil asus tarafı ya, ne biliyim eski cihazları iyiydi. Servisi kötüydü ama MSİ ile kapışırdı. Şimdi yerlerde, gidem parama üzülüyorum. Şu THH açıklansın da ona göre satıp satmayacağıma karar vereceğim bende.

Ama bende de hata var AMD almamam gerektiğini biliyordum al birini vur ötekine misali ikisi birbiriyle yarışır.
Bence Win11 e geçmeyi düşün. Çözümün o

Bence Windows 11'e geçmeyi düşün. Çözümün o

Windows 11 kullanıyordum zaten TPM 2.0'ı da o yüzden açtım. Windows 11 kullanırken günde 4-5 kere bilgisayar kilitleniyordu. Şu an gene Windows 10'a geçtim bir sorun yok arada küçük takılma oldu ama direkt hiç kilitlenmedi. Windows 10 da kullansam şu an işlemcide TPM 2.0 hala açık sorun bundan kaynaklı

Şu THH açıklansın da ona göre satıp satmayacağıma karar vereceğim bende.

Haber ver bakalım ben daha hiç servise göndermedim bile belki bende iade isterim.

Windows 11 kullanıyordum zaten TPM 2.0'ı da o yüzden açtım. Windows 11 kullanırken günde 4-5 kere bilgisayar kilitleniyordu. Şu an gene Windows 10'a geçtim bir sorun yok arada küçük takılma oldu ama direkt hiç kilitlenmedi. Windows 10 da kullansam şu an işlemcide TPM 2.0 hala açık sorun bundan kaynaklı

Haber ver bakalım ben daha hiç servise göndermedim bile belki bende iade isterim.
ilk 6 ay içerisinde başvurman gerekiyor THH ye, başvurunu yap derim.

TPM 2.0 hala açık sorun bundan kaynaklı
Sluttering engellemek için bios security kısımında herşeyi disable edip resetlemeyi denedin mi ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cidden bu durumu yaşamadın mı hiç?

Hocam tam okuyamadım mesajları ancak BIOS'ta Security kısmında “secure boot control” açıksa kapatıp dener misiniz? Arkadaşımın G14'ünde açıktı kapattık bu tarz sorunları düzeldi. Bir de ek olarak BIOS'ta F9 yapıp sonra F10 ile BIOS'tan çıkıp dener misiniz?

İlk 6 ay içerisinde başvurman gerekiyor THH'ye, başvurunu yap derim.

Sluttering engellemek için BIOS Security kısımında her şeyi disable edip resetlemeyi denedin mi?

@Teccno hocam söyleyince geldi aklıma. Secure Boot'u Valorant oynamak için açmıştım mecburen ondan beridir oyun oynamıyorken genel nette gezerken sanki 30Hz miş hissi alıyordum. F9la ayarları sıfırlayıp F10 la kaydedip çıktım düzeldi, bunu görünce bende yorumumu eklemek istedim bazı sorunları çözebilir:)

Son düzenleme:
F9-F10 yaptım kullanayım bakalım böyle olacak mı TPM 2.0'ı da disabled yaptım ama kaldıramadım TPM 1.2'ye düşmüyor şu an deaktif olarak görünüyor bakalım

Oyun oynamıyorken genel nette gezerken sanki 30Hz miş hissi alıyordum.

O sorun düzeldi mi belki AMD ekran kartıyla alakalı olabilir AMD programında Hz sabitleme var çünkü

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Var malesef.
Knk şimdi senin videoyu izledim valoda ben 150-180 arası görüyorum 200üstüne çıkmıyor sıkıntısı ne çözemedim arkadaş 1650 ile benden daha iyi performans alıyor amdnin ekran kartı bile bzen daha iyi veriyor

Cidden bu durumu yaşamadın mı hiç?
Bu bende ilk zamanlar oluyordu ancak son amd güncellemsi değiştirdi durumu ara sıra fps drop yiyor ama oyunlarda beklenen performansı vermiyor cihaz

Son düzenleme:
AMD programında Hz sabitleme var
hocam hangi kısımda acaba? Şuanlık sorun yok ancak Armoury Crate'de cpu/gpu sıcaklık değerlerinin bakıldığı kısımda sağa doğru giderken 30hz gibi his var onun dısında suan başka yerde yaşamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı