Elektronik ASUS (2022) ROG Zephyrus G15 R7 6800HS + RTX 3060 512/16 GB - 27.998 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Laptoplarda Wi-Fi kartı değişebiliyor mu?
intelde değişiyordu eski 2 adet laptop varıd biri asus biri sony sony daha iyi çalışıyordu ancak ethernet kartı kötüydü bende asusunkini söktüm diğerine taktım sorun çöxüldü

Değişiyordu. Her marka model için olur mu emin değilim.
şimdi benim anlamadığım bir nokta var yurt dışı bilgisayarlarda böyle bir seçenek var iken bizde neden ok aynı laptop
1662322016785.png

1662322384753.png

bu wifi kartı muhtemelen değişir ramin on board olmayanı kalitesiz en kısa zamabda 32gb alıp ekleme yapmayı planlıyorum(içini açarsan çıkarddığın vidaları tekrar eski yerine tak vidaların hepsi birbirinden farklı birde ünlem olan yerleresakın dokuma)

Son düzenleme:
Kablosusz. Bende çok sık olmuyor şöyleki 10raunt oynadıysam 1'i kesinlikle pingli oluyor

Intel'de değişiyordu eski 2 adet laptop varıd biri ASUS biri Sony Sony daha iyi çalışıyordu ancak Ethernet kartı kötüydü bende asusunkini söktüm diğerine taktım sorun çöxüldü

Şimdi benim anlamadığım bir nokta var yurt dışı bilgisayarlarda böyle bir seçenek var iken bizde neden ok aynı laptop
Eki Görüntüle 1507525

Eki Görüntüle 1507531
Bu Wi-Fi kartı muhtemelen değişir RAM'in on board olmayanı kalitesiz en kısa zamabda 32 GB alıp ekleme yapmayı planlıyorum(içini açarsan çıkarddığın vidaları tekrar eski yerine tak vidaların hepsi birbirinden farklı bir de ünlem olan yerleresakın dokuma)

O bizde neden yok dediğin şey var aslında. RTX 3060'ı sistem ekran kartına çevirme o

@farukdnc27 vallahi Ryzen 7 6800h aldığıma pişman olmuştum. Çok ısınıyor gibisinden ama. 12700h da Battlefield oynarken 92 derecelere çıkıyormuş. Yeni CPU'lar çok mu ısınıyor ne. TDP düşürmeyi falan deneyeceğim. 45W fazla oluyor olabilir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar oyunlarda çözünürlüğü 1080p olarak ayarlasam görüntü çok bozulur mu? Forza Horizon 5'te 1080p'ye aldım ve görüntü baya bozuk geldi. Bunun herhangi bir çözümü var mı? Malum RTX 3060 mobile 2k çok uzun seneler götürmez.

Arkadaşlar oyunlarda çözünürlüğü 1080p olarak ayarlasam görüntü çok bozulur mu? Forza Horizon 5'te 1080P'ye aldım ve görüntü bayağı bozuk geldi. Bunun herhangi bir çözümü var mı? Malum RTX 3060 Mobile 2K çok uzun seneler götürmez.

Kaç inç kullanıyorsun? 15.6 da çok fazla belli olmaması lazımdı.

Arkadaşlar oyunlarda çözünürlüğü 1080p olarak ayarlasam görüntü çok bozulur mu? Forza Horizon 5'te 1080p'ye aldım ve görüntü baya bozuk geldi. Bunun herhangi bir çözümü var mı? Malum RTX 3060 mobile 2k çok uzun seneler götürmez.
Bende forza 4 oynuyordum başta 2kda 100 fps civarında geziyordu somra bende 1080 e çektim fps 120 oldu bende 20 fps için değmez dedim ve 2kda oynuyorum.
Ultimate moduna alman gerekiyordu sanırım o seçeneğin gelmesi için. Ama elimde ASUS olmadığı için nereden yapılıyor bilmiyorum.
Araştırdım ama bulamadım geçen haftalarda gpu tam kapanmıyordu onu biraz çözdüm gibi

Kaç inç kullanıyorsun? 15.6 da çok fazla belli olmaması lazımdı.
15.6 inç. 1080p'deki görüntü bozulması hayal kırıklığı oldu gerçekten.
Bende forza 4 oynuyordum başta 2kda 100 fps civarında geziyordu somra bende 1080 e çektim fps 120 oldu bende 20 fps için değmez dedim ve 2kda oynuyorum.
Sende de görüntü bozulması oldu mu?

15.6 inç. 1080P'deki görüntü bozulması hayal kırıklığı oldu gerçekten.

Sende de görüntü bozulması oldu mu?

Bozulmanın büyük nedenini hızlı oyun olduğundan düşünüyorum. Saçma gelebilir ama Horizon hızlı bir oyun yolda giderken cisimleri 1080P'de daha düşük gösteriyordur 2K ekran olduğu için. (gerçek dünyada hızlı giderken etrafın bulanıklaşmaya başlaması gibi hayal edebiliriz.) Farklı oyunlarda da dener misin? Witcher 3 olabilir veya God of War.

Bende Forza 4 oynuyordum başta 2K'da 100 FPS civarında geziyordu somra bende 1080'e çektim FPS 120 oldu bende 20 FPS için değmez dedim ve 2K'da oynuyorum.

Araştırdım ama bulamadım geçen haftalarda GPU tam kapanmıyordu onu biraz çözdüm gibi.

Ben MUX kapatmaktan yana değilim aslında. Yüksek FPS derdim yok. 165 Hz olduğu için rekabetci oyunlarda 165 FPS altına düşmediği sürece sorun yok benim için. MUX açıkken hem daha az ısınıcaktır ekran kartı.

Bozulmanın büyük nedenini hızlı oyun olduğundan düşünüyorum. Saçma gelebilir ama Horizon hızlı bir oyun yolda giderken cisimleri 1080P'de daha düşük gösteriyordur 2K ekran olduğu için. (gerçek dünyada hızlı giderken etrafın bulanıklaşmaya başlaması gibi hayal edebiliriz.) Farklı oyunlarda da dener misin? Witcher 3 olabilir veya God of War
Yakında RDR2'de deneme yapacağım. Umarım görüntü çok bozulmaz yoksa param boşa gitmiş gibi hissedeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı