ASUS 2070 Dual yanık nasıl tamir edilir?

berque

Hectopat
Merhaba, ASUS RTX 2070 Dual ekran kartım var. Üzerinde 2 tane yanık var. Yanıklar görsellerdeki gibi. Servise götürdüğümde garanti kapsamından çıkartıp ücret karşılığında yeni ekran kartı göndermeyi teklif etmişlerdi ama kabul etmedim. Tamir edilme şansı var mıdır? Fırınlamayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• JCYVCM02L901JAV_1.jpg
    JCYVCM02L901JAV_1.jpg
    226,2 KB · Görüntüleme: 32
  • JCYVCM02L901JAV_2.jpg
    JCYVCM02L901JAV_2.jpg
    314 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ASUS RTX 2070 Dual ekran kartım var. Üzerinde 2 tane yanık var. Yanıklar görsellerdeki gibi. Servise götürdüğümde garanti kapsamından çıkartıp ücret karşılığında yeni ekran kartı göndermeyi teklif etmişlerdi ama kabul etmedim. Tamir edilme şansı var mıdır? Fırınlamayı düşünüyorum.

Hocam ucret karşılığında tamir degilde kart mi teklif ettiler. Peki bilgim olmasa da servisinin yapamadığını başka bir tamircinin yapması zor gözüküyor. Normalde serviste para karşılığı tamir olmasi gerekmez miydi?

Fırınlama ile alakası yok bunun kompanentler yanmış. Güç kaynağını kötüyse değiştir yoksa yenisini de yakar. Ayrıca bunun tamirine iyi para isteyebilirler.
Tamiri yeni ekran kartından daha pahalıydı.
Hocam ucret karşılığında tamir degilde kart mi teklif ettiler. Peki bilgim olmasa da servisinin yapamadığını başka bir tamircinin yapması zor gözüküyor. Normalde serviste para karşılığı tamir olmasi gerekmez miydi?
Tamiri pahalı olduğu için yeni kart teklif ettiler. Bilemiyorum tamir ettirebilir miyim.
Sıfır kart mı vereceklerdi.
Evet sıfır kart vereceklerdi kabul etmedim ben de.

Hocam zaten pişmiş yeniden fırına vermenin ne amacı olabilir ki? Çok fazla alan etkilenmis, tamiri kolay olsa servis de yapardı diye düşünüyorum. Dışarıda yapılabilir mi, yapilsa seni ne kadar götürür orasi da mechul. Keske servisin teklifini makulse ve bütçe de musaitse kabul etseydin. Bu arada servisin teklifinin içeriği neydi?

Hocam zaten pişmiş yeniden fırına vermenin ne amacı olabilir ki? Çok fazla alan etkilenmis, tamiri kolay olsa servis de yapardı diye düşünüyorum. Dışarıda yapılabilir mi, yapilsa seni ne kadar götürür orasi da mechul. Keske servisin teklifini makulse ve bütçe de musaitse kabul etseydin. Bu arada servisin teklifinin içeriği neydi?
8 Haz 2022'de servisten yeni ekran kartı için 17000 teklif geldi eskisi gibi bilgisayar oynamadığım için teklifi kabul etmedim. Haftada 1-2 gün oyun oynamak için bilgisayar bakıyorum onun yerine belki bunu tamir ettirebilirim diye düşündüm. Hasarın tam olarak nasıl boyutta olduğunu bilmiyordum.

Geri
Yukarı