ASUS 23" VS239HV Pişmanlığı

Skylech

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar monitörü 3 ay önce Vatan Bilgisayar'dan 450 TL gibi bir fiyata aldım. Alırken monitörün tepkime süresini sormak hiç aklıma gelmedi. Monitörden memnunum açıkçası ama acaba 450 TL daha iyi bir oyun monitörü alabilir miydim diye düşünmeye başladım son zamanlarda sizce satıp yeni bir monitör almaya değer mi yoksa gereksiz mi?
ASUS 23'' VS239HV
80.000.000:1
5 ms tepki süresi
IPS + LED

NOT:1 ms tepki süresi ile 5 ms tepki süresi arasındaki fark gözle görülür derecede midir? Beni biraz aydınlatırsanız bu konuda çok sevinirim.

Pişmanlık demişsiniz fakat hiçbir sorun dile getirmemişsiniz. Teknik bilgilerdeki 5 Ms değerini gördükten sonra pişman olduysanız bu pişman olunacak bir şey değil. 5 Ms kabul edilebilir bir değer ve siz ghosting vs. sorunlar yaşamıyorsanız dert etmeye gerek yok.

Haklısın konu başlıını değiştirmeyi dendim ama beceremedim :D Pişmanlığım 5ms olması arasıra internette gezinirken sayfaları aşağı yukarı kaydırdığımda ekranda dalgalanmalar oluyor 5 ms tepki süresinden mi kaynaklanıyor.Ve forumlarda genelde oyun monitörlerinin 1,2 ms tepki sürelerinin olduğunu görünce bu monitörü aldğıma biraz pişman oldum ama dediğiniz gibi bu fark anlaşılmaz bir farksa fazlada önemli değil.Ve son olarak monitör hakkındaki görüşleriniz nasıldır sizce bu fiyata değecek bir monitör müdür?

Son düzenleme:
Dalgalanma derken hocam yazıların altında kabarma-hayaletlenme v.s ise o bende de oluyor. Monitörüm Asus VN248H sorun mu değil mi bilmiyorum.

O monitörü Casper kasaya bagladim. Ekran Kartı gt630 ve o sorun bende olmuyor. Gt630 ile olmuyorsa sizde hiç olmamalı

Haklısın konu başlıını değiştirmeyi dendim ama beceremedim :D Pişmanlığım 5ms olması arasıra internette gezinirken sayfaları aşağı yukarı kaydırdığımda ekranda dalgalanmalar oluyor 5 ms tepki süresinden mi kaynaklanıyor.Ve forumlarda genelde oyun monitörlerinin 1,2 ms tepki sürelerinin olduğunu görünce bu monitörü aldğıma biraz pişman oldum ama dediğiniz gibi bu fark anlaşılmaz bir farksa fazlada önemli değil.Ve son olarak monitör hakkındaki görüşleriniz nasıldır sizce bu fiyata değecek bir monitör müdür?
Ben kaç yıllık monitörümde yaşamıyorum bahsettiğiniz sorundan. Sorun monitörden kaynaklanıyor olmayabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı