ASUS 24" VG245H İncelemesi

Scheikowski

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
v2-83692_medium.jpg
v2-83692-1_medium.jpg
v2-83692-2_medium.jpg

• Çözünürlük: 1920x1080
  • Dinamik Kontrast 100.000.000:1
  • Tepki Süresi: 1ms
  • Yenileme Hızı: 75Hz
  • Freesync Teknolojisi
  • GameFast Girdi Teknolojisi
  • Flicker-Free teknolojisi
  • Ultra Düşük Mavi Işık teknolojisi
  • GameVisual teknolojisi
  • GamePlus teknolojisi
  • VGA ve 2x HDMI girişi mevcut.
  • Hoparlör: Var

Merhaba arkadaşlar ASUS VG245H model monitörü bu hafta içerisinde Vatan Bilgisayar'dan 880TL gibi bir fiyata aldım. Yeni bir monitör olduğu için nette türkçe bir incelemesi bulunmuyor bu sebeple ben de elimden geldiğince sizlere özelliklerini ve şahsi yorumlarımı aktarmak istedim. Henüz masaüstü bilgisayarı toplamadığım için notebook'umu bağlayarak monitörü test etme fırsatım oldu. Şuanda fiyatının da indirimli olmasıyla birlikte Giriş-Orta seviye gaming monitörler arasında oldukça iyi bir tercih olarak gözüküyor. Bir gaming monitörde aranan tüm özelliklere sahip. Ekranın yükseklik ayarının yapılabilmesi, 90 derecelik dönme ve eğim özellikleri de diğer artıları. Hoparlörlerin ses kalitesi bir monitör için oldukça ideal. 2 HDMI girişi mevcut ve kutudan HDMI kablosu da çıkıyor. ASUS'a özgü nişangah arayüzü ve fps ölçer gibi özellikler mevcut. Sinema, fps, yarış vb. gibi 6 farklı görsel mod seçimi yapabiliyorsunuz. Görsellik açısından da oldukça şık, özellikle kasasının arka tarafının tasarımı mükemmel. AMD ekran kartı alacak oyuncular için de Freesync teknolojisine sahip. Oyun deneyimi olarak şimdilik sadece World of Tanks ve Dota 2 oyunlarını oynadım. Notebook ekranından sonra bu ekranda oyun deneyimi bambaşka oldu. Forumda da takip ettiğim kadarıyla çoğu oyuncu arkadaşımız benzer özelliklere sahip aynı zamanda da ekonomik fiyatlı monitörler arıyorlar. Asus VG245H bu arkadaşlarımızın aradıklarına oldukça uygun bir seçim olacaktır.

WhatsApp Image 2016-11-17 at 22.49.37.jpeg
WhatsApp Image 2016-11-17 at 22.49.29.jpeg
WhatsApp Image 2016-11-20 at 16.14.51.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun.Bu monitörü bende almak istiyorum kutuda vg245 yazıyor ama 245h diye geçiyor neden?Birde 245he versiyonu var aradaki farklar nelerdir ?

Teşekkür ederim. VG 245HE ile arasındaki ASUS'un sitesinden gördüğüm tek fark; benim aldığım 245H modelinde monitörde yükseklik, dönme ve eğim ayarlama özelliği bulunuyor, 245HE modelinde ise bu özellikler yok.

Anladım peki ben bunu soruşturdum normalde freesync display port ile çalışıyor diye biliyorum.Fakat bu asus modelinde hdmi dan çalıştığı söyleniyor ama amd nin sitesinde hdmi ile çalışan sadece 5 model freesync monitör yazıyor ve aralarında bu yok pek anlamadım.

AMD sitesinden aldım bu resmi. Bu model hem VG245 hem de VG425H adıyla geçiyormuş. Freesync özelliği de HDMI ile birlikte kullanılabiliyor zaten monitörde DisplayPort girişi yok. Ben henüz masaüstü sistemini toplamadığım için Freesync'i test edemedim ama bu monitörde mevcut ona şüphen olmasın. Monitörün ayarlar menüsünde de Freesync açıp kapama kısmı var. Yabancı sitelerdeki incelemelerinde de Freesync özelliği ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Ayriyetten monitörü nereden almayı düşünüyorsunuz? Ben Vatan Bilgisayar'dan almıştım şuanda en uygun fiyata orada var.

Adsız.png

AMD sitesinden aldım bu resmi. Bu model hem VG245 hem de VG425H adıyla geçiyormuş. Freesync özelliği de HDMI ile birlikte kullanılabiliyor zaten monitörde DisplayPort girişi yok. Ben henüz masaüstü sistemini toplamadığım için Freesync'i test edemedim ama bu monitörde mevcut ona şüphen olmasın. Monitörün ayarlar menüsünde de Freesync açıp kapama kısmı var. Yabancı sitelerdeki incelemelerinde de Freesync özelliği ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Ayriyetten monitörü nereden almayı düşünüyorsunuz? Ben Vatan Bilgisayar'dan almıştım şuanda en uygun fiyata orada var.

Eki Görüntüle 207523
245he modeli sinerjide 830 tl vatanda h modeli 1000 tl nin üstünde daha 1 ayım var bakıcağım artık.

Eki Görüntüle 201096 Eki Görüntüle 201097 Eki Görüntüle 201098

• Çözünürlük: 1920x1080
  • Dinamik Kontrast 100.000.000:1
  • Tepki Süresi: 1ms
  • Yenileme Hızı: 75Hz
  • Freesync Teknolojisi
  • GameFast Girdi Teknolojisi
  • Flicker-Free teknolojisi
  • Ultra Düşük Mavi Işık teknolojisi
  • GameVisual teknolojisi
  • GamePlus teknolojisi
  • VGA ve 2x HDMI girişi mevcut.
  • Hoparlör: Var

Merhaba arkadaşlar ASUS VG245H model monitörü bu hafta içerisinde Vatan Bilgisayar'dan 880TL gibi bir fiyata aldım. Yeni bir monitör olduğu için nette türkçe bir incelemesi bulunmuyor bu sebeple ben de elimden geldiğince sizlere özelliklerini ve şahsi yorumlarımı aktarmak istedim. Henüz masaüstü bilgisayarı toplamadığım için notebook'umu bağlayarak monitörü test etme fırsatım oldu. Şuanda fiyatının da indirimli olmasıyla birlikte Giriş-Orta seviye gaming monitörler arasında oldukça iyi bir tercih olarak gözüküyor. Bir gaming monitörde aranan tüm özelliklere sahip. Ekranın yükseklik ayarının yapılabilmesi, 90 derecelik dönme ve eğim özellikleri de diğer artıları. Hoparlörlerin ses kalitesi bir monitör için oldukça ideal. 2 HDMI girişi mevcut ve kutudan HDMI kablosu da çıkıyor. ASUS'a özgü nişangah arayüzü ve fps ölçer gibi özellikler mevcut. Sinema, fps, yarış vb. gibi 6 farklı görsel mod seçimi yapabiliyorsunuz. Görsellik açısından da oldukça şık, özellikle kasasının arka tarafının tasarımı mükemmel. AMD ekran kartı alacak oyuncular için de Freesync teknolojisine sahip. Oyun deneyimi olarak şimdilik sadece World of Tanks ve Dota 2 oyunlarını oynadım. Notebook ekranından sonra bu ekranda oyun deneyimi bambaşka oldu. Forumda da takip ettiğim kadarıyla çoğu oyuncu arkadaşımız benzer özelliklere sahip aynı zamanda da ekonomik fiyatlı monitörler arıyorlar. Asus VG245H bu arkadaşlarımızın aradıklarına oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Eki Görüntüle 201091 Eki Görüntüle 201092 Eki Görüntüle 201093

Konu biraz eski ama bu modeli almayı düşünüyorum. Eğer hala kullanıyorsanız bir süre kullanımdan sonraki görüşlerinizi alabilir miyim ? Renkleri ve tonları nasıldır ? Ekranda rahatsız edici bi sorun var mıdır ?

Ekranda herhangi bir sorun yok son derece memnunum. Renkleri ve tonları da TN panel bir monitör için oldukça iyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bazıları ışık sızdırması ghosting gibi sorunlardan bahsetmiş yabancı forumlarda. Almakta kararsız kaldım biraz fazla inceleme bulamadığım için. Ekrandan birkaç görüntü çekip atmanız mümkün mü rica etsem ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı