Asus 7790 için Gold Psu Önerisi

by_the_king

Hectopat
Merhabalar herkese,

Arkadaşlar aşağıdaki sistem için gold psu önerisi rica ediyorum. Sadece bir psu kaldı. Yüksek watt almak istiyorum, ileride ekran kartımı değiştirebilirim.

Kasa'ya ekstra olarak 2 adet fan büyük fan takacağım. Ayrıca 12V lambalar takacağım. Bunları da hesaba katarak almak istiyorum

700w ile 850w arası arıyorum.

Sistemim:

• AMD Fx-6300 işlemci
  • Asus 7790 ekran kartı
  • Asus m5a97 anakart
  • G.Skill 1866 mhz ram
  • 1 adet SSD
  • 1 adet HDD

Aşağıdaki gibi bir şey arıyorum. Sizce nasıldır?Akasa Venom 850W 80+ Gold Modüler Power Supply (AK-PA085AM03-EU) - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak sen yanlıştasın, yeni ekran kartıyla güç tüketimin taş çatlasın 500W'ı geçemez. Şuan 300W harcıyorsun.

CORSAIR CP-9020053-EU güç kaynağı - inventus
İndirimli 220TL.
VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RS 550 SILENT PRO GOLD 80PLUS 550W G
VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RS-620 SILENT PRO M2 80PLUS 620W MOD

Hocam ilerisi için de düşünüyorum. Örneğin ekran kartını 7900 serisi yaptığımda yada r9 290 serisi taktığımda güç tüketimi daha da artacak.

AMD R9 290X'de taksan 500-550W olacak.

- - - Güncellendi - - -

AMD Radeon R9 290X | techPowerUp GPU Database

Teşekkürler.

Ek olarak aşağıdaki Psu listesini çıkardım, verimlilik ve sessizlik konusunda iyi olan bir psu alacağım OCZ markası hakkında pek bilgi sahibi değilim.
Sisteme çift ekran kartı takılırsa 600w üstü yeterli olur sanırım.
VATAN COMPUTER - OCZ - ZS SER

OCZ ModXStream Pro (OCZ700MXSP-EU) 700W 14 cm Fan Güç Kaynağı - Ürün Kategorileri

VATAN COMPUTER - OCZ - ZS SER

VATAN COMPUTER - CORSAIR - CX SER

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı