ASUS 920MX laptop harici ekran kartını kullanmıyor

Phoex

Hectopat
Ekran kartı
Nvidia GeForce 920MX , Intel Graphics 510
Öncelikle herkese iyi sosyaller. ASUS marka laptopumda 2-3 gün önce oyunlarda performans düşüşü yaşadım ve nedenini merak edip driverları kontrol ettiğimde harici ekran kartı driverının ünlem işaretli olduğunu gördüm. GeForce Experience indirmeyi unutmuştum bilgisayara yeni format attığım için hemen indirip en güncel driverı kurdum, driver sorunsuz olarak kuruldu ama GeForce Experience driverı kurulmamış olarak görüp tekrar indirme ekranına attı. Hesaptan birkaç kere giriş-çıkış yaptım; GeForce Experience'ı tekrardan yükledim ama bana mısın demedi ben de DDU ile NVIDIA driverlarını komple silip sitesinden bir daha yükledim ama yine aynı sorun çıktı. Masaüstüne sağ tıkladığımda Intel grafik ayarları çıkıyor ve NVIDIA Denetim Masası'nı açamıyorum, keza DxDiag'a girdiğimde de sadece Intel ekran kartını gösteriyor. GPU-Z'yi indirdim ve programda ekran kartım gözüküyor konunun uzmanı olmamakla beraber donanımsal bir hata yaptığımı da sanmıyorum. Şu anda ekran kartı driverı olarak 3 farklı driver yüklü gözüküyor NVIDIA'nın farklı sürümlü aralarında geçiş yapıp denedim ama yine olmadı. Eğer çözümüne yardım ederseniz minnettar kalırım.
Dipnot: Pardon dostlar,ekran kartımın modelini dalgınlık ile başlığa yazmışım;kafa karışıklığı olmasın.

nvidia ss 3.png

nvidia ss 4.png

nvidia ss 2.png

nvidia ss.gif

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı