Çözüldü ASUS A250M-K BIOS fan ayarı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Anakartım ASUS A250M-K. Ben fanların gereksiz yere yüksek RPM'de çalışmasını istemiyorum. Isındığında kendisi arttırsın. Boşta bile çok yüksekte çalışıyor. PC'yi yeni aldım. Bu ayarı nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Asus anakartlarda Q-Fan Control olarak göreceksiniz. Açılışta F2 tuşu ile BIOS'a girin. Buradan karşınıza çıkacak. Daha sonra ise bağlı fanlar gözükecektir. Slient Mod'a alabilirsiniz.
Ekran kartı fanı için Afterburner kullanabilirsiniz. Bu farklı bir durum. Bunun için modelini belirterek yeni konu da açabilirsiniz.

Hocam ısındığında arttırması için nasıl bir ayar yapmalıyım CPU veya egzoz fanı için.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-10-13-32-09-593_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2022-05-10-13-32-09-593_com.google.android.youtube.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 223
Slient Mod'a alabilirsiniz.

Slient Mod'a alabilirsiniz.

Oyun oynarken işlemci yanmaz değil mi? AMD Ryzen 5 3600 stok soğutucu yaz aylarına giriyoruz sorun olmasın hocam çok soru sordum özür diliyorum.

Yok hocam. Zaten ısı artarsa fan hızı da artar.

Yok hocam. Zaten ısı artarsa fan hızı da artar.

Teşekkür ederim hocam ASUS anakartımda BIOS'a hangi tuşla girebilirim daha önce hiç gitmemiştim o görseli internetten buldum.

Del, F2 ile deneyebilirsiniz. Yine de olmazsa rehbere göre yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Del, F2 ile deneyebilirsiniz. Yine de olmazsa rehbere göre yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sıcaklık artar mı bunu yapınca?

Artabilir. Zaten artarsa dediğim gibi yüksek devirde çalışır.

Artabilir. Zaten artarsa dediğim gibi yüksek devirde çalışır.

Hocam ayarları böyle yaptım dediğiniz gibi CHA fanı PWM olanı da Slient yaptım olmuş mu? Bu arada apply kısmı bende pasifti basamadım ama Slient oldu normal mi?

Dosya Ekleri

• 66DD8013-2F1C-45BB-BE73-690FADBADA18.jpeg
    66DD8013-2F1C-45BB-BE73-690FADBADA18.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 283
  • 647A0B5B-7CA8-49A8-9491-6EF50CBD3E1B.jpeg
    647A0B5B-7CA8-49A8-9491-6EF50CBD3E1B.jpeg
    94,6 KB · Görüntüleme: 237
Tamamdır hocam. Böyle güzel duruyor. İsterseniz değiştirebilirsiniz. Nasıl olsa yerini öğrendiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı