ASUS A320M-F anakart ve R5 1600 AF uyumlu mu?

lastone wayne

Hectopat
Daha fazla  
Eski anakartımın bozulmasıyla. Şimdi bu anakartı aldım fakat içimde bir tedirginlik oldu. Bu anakart geldiği gibi çalışır mı işlemciyle yoksa BIOS güncellemesi gerekir mi?

BIOS'u güncellenmemiş bir şekilde gelirse çalışmaz. CPU destek sayfasında Ryzen 5 1600 AF için en az 1805 numaralı BIOS sürümünün yüklü olması gerektiği belirtiliyor.

Anakart kutusunun üzerinde "Ryzen 3000 Ready" gibi bir ibare var mı? Eğer bu tür bir ibare mevcutsa BIOS'u güncel gelecektir.

Gözümden kaçan olmadıysa 2000 serisi için anakartın ilk versiyonu yetiyor. Eğer anakart ilk BIOS sürümlerinden birisiyle gelirse sıkıntı olur senin için. Satıcıyla iletişime geçmeni öneririm. Bunun dışında anakartın satış numarası vs. varsa onu da aratmayı deneyebilirsin Google üzerinden.

Gözümden kaçan olmadıysa 2000 serisi için anakartın ilk versiyonu yetiyor. Eğer anakart ilk BIOS sürümlerinden birisiyle gelirse sıkıntı olur senin için. Satıcıyla iletişime geçmeni öneririm. Bunun dışında anakartın satış numarası vs. varsa onu da aratmayı deneyebilirsin Google üzerinden.
Anakartın linki bu hocam satıcıya yazdım cevap bekliyorum ama çoktan kargoya verildi ürün. https://m.n11.com/urun/asus-prime-a...soket-am4-matx-anakart-1450370?magaza=atakbt#

Desteklenen işlemciler kısmında Athlon işlemciler ile ilgili "Athlon ile Radeon Vega Grafikler" yazısı gördüm. Eğer tüm nesiller için geçerliyse Athlon 3000G'nin desteği 2201 ile başlıyor, yani güncel olma imkanı var. Tabii kesin bir şey değil, artık kargoya verildiğine göre beklemekten başka yapacağın bir şey yok. Sipariş etmeden önce sorsaydın keşke buradan. Umarım güncel BIOS ile gelir de iade için uğraşmak zorunda kalmazsın.

Desteklenen işlemciler kısmında Athlon işlemciler ile ilgili "Athlon ile Radeon Vega Grafikler" yazısı gördüm. Eğer tüm nesiller için geçerliyse Athlon 3000G'nin desteği 2201 ile başlıyor, yani güncel olma imkanı var. Tabii kesin bir şey değil, artık kargoya verildiğine göre beklemekten başka yapacağın bir şey yok. Sipariş etmeden önce sorsaydın keşke buradan. Umarım güncel BIOS ile gelir de iade için uğraşmak zorunda kalmazsın.
Umarım ya hocam, valla bilseydim baştan sorardım. 1600 afyi normal 1. nesillerle aynıdır diye sanıyordum. Direkt aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı