Asus A320M-K Prime RGB Fan Bağlantısı

YEmreK

Hectopat
Merhabalar. Birkaç gün önce İncehesap üzerinden 3 adet Gamepower Silence ARGB fan aldım. Fanlar elime ulaştı ve kasaya montajlarını yaptım. Fakat kablolamaları yaparken bir sorunla karşılaştım. Fanların PSU'ya olan bağlantılarını kolay bir şekilde yaptım. Fakat üzerlerinde bulunan RGB pinler için anakartım üzerinde uyan hiçbir giriş bulamadım. Güç bağlantılarında sorun olmadığı için fanlar çalışıyor fakat RGB'den ses seda yok. Şu an RGB pinleri boşta duruyor. Asıl ilginç bulduğum kısım ise forumlarda, videolarda gördüğüm pinlerden farklı bir pin var bu fanlarda. Tam açıklayamıyorum ama pinlerin fotoğraflarını aşağıya ekliyorum.

Fanlar şu şekilde:

IMG_20191217_184159.jpg IMG_20191217_212625.jpg

Pinler de şöyle:

IMG_20191217_204837_1.jpg

Erkek pinlerin Gigabyte, dişi pinlerin ASUS ve MSI kartlar için olduğunu biliyorum. Fakat bahsi geçen bu pinler 4'lü. Fakat bende bulunan dişi pinler 3'lü. Bu pinlere uyacak gibi duran bir giriş buldum fakat ne kadar denediysem olmadı. Kart üzerindeki bütün erkek pinli girişler, bu dişi pinlere giremeyecek kadar kalın kalıyor. Sonuç olarak sorum şu: Bunun için kullanabileceğim bir RGB Controller box veya herhangi bir kablo aparatı var mı? Veya direk fanları iade edebilirim. Aklımda Aerocool Astro12 vardı fakat sonradan GP'yi seçmiştim. Eğer GP'leri iade edip Aerocool alırsam bu pinler uyar mı? Çünkü ne kadar bakınsam da GP pinlerini dönüştüren bir kablo veya Controller bulamadım.

Ve de bir sorum daha var. A320M-K kartımda ASUS AuraSync var. Yani eğer bu Aerocool üzerindeki pinler uyum sağlarsa fan LED'lerini Aura ile kontrol edebilecek miyim? Çünkü edemeyeceksem ayrı olarak Controller a da ihtiyacım var demektir. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartında RGB girişi de ARGB girişi de yok. 4 pin RGB alsan da bağlayamazsın anakarta. Kontrolcüsü bulunan fan alabilirsin.
1576931295291.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı