Çözüldü ASUS A320M sistemde 2. SSD görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Microsawyer

Decapat
Yer
İstanbul
Merhaba değerli forum üyeleri, halihazırda bilgisayarımda Adata marka 500GB M.2 SSD takılı ancak yetersiz kaldı ve Hikvision marka 1TB SATA SSD aldım. Bağladım ve görmüyor. Disk yönetimin de gözükmüyor, Aygıt Yöneticisi'nden donanım değişikliği tara yaptım görmüyor ve en son çare BIOS da görmüyor. SATA kablosu değiştim görmedi. Bilgisayar sıfır aldım 1 ay oldu ve SSD'yi sıfır aldım. Cevapları bekliyorum.

İşlemci: R5 5500.
Ekran kartı: ASUS RTX 3060 12g
Anakart: ASUS Prime A320M
RAM: ASUS TUF 16 GB (8x2)
Disk: 500GB Adata M.2 + 1TB Hikvision.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kullanma kılavuzu veya anakartın sitesinde yazar.

Öğrendim ancak M.2 takılı iken SATA SSD takılmamalı ile ilgili bir durum yokmuş, M.2 olsa da SATA kullanılırmış. BIOS üzerinden SATA girişleri enable yaptım sorun çözüldü. Ben advanced ayarlarına girmemiştim çözüldü. Teşekkür ederim.
M2 disk takılı iken bazı SATA disk yuvaları çalışmaz. Bu durum kullanma klavuzunda belirtilir. Kullanma klavuzunda hangi SATA'nın pasifize olacağına bakın ona göre kullanmayın.

Diğer SATA girişlerini denediniz mi? Deneyin eğer yine görmüyorsa. M.2 SSD çıkarıp tekrar bir deneyin. Bu durumdayken son çare BIOS pili çıkarıp işlemi tekrar edin olmazsa SSD de bir problem olabilir. İade işlemi yapın.

SATA kablosunu anakartın 1-4 arasındaki SATA girişlerine takarak deneyin.

Hepsini denedim ancak görmüyor.

M.2 disk takılı iken bazı SATA disk yuvaları çalışmaz. Bu durum kullanma kılavuzunda belirtilir. Kullanma kılavuzunda hangi SATA'nın pasifize olacağına bakın ona göre kullanmayın.

Bunu ilk defa duyuyorum ancak pasifize olmuş SATA girişinin hangisi olduğunu nereden bileceğim?

Diğer SATA girişlerini denediniz mi? Deneyin eğer yine görmüyorsa. M.2 SSD çıkarıp tekrar bir deneyin. Bu durumdayken son çare BIOS pili çıkarıp işlemi tekrar edin olmazsa SSD de bir problem olabilir. İade işlemi yapın.

Tüm yuvaları denedim ama M.2 çıkarmaya biraz negatif bakıyorum ancak deneyeceğim. İade teknolojik ürünler için çok zorlaştı ne yapacağım bilmiyorum.

Kullanma kılavuzu veya anakartın sitesinde yazar.

Öğrendim ancak M.2 takılı iken SATA SSD takılmamalı ile ilgili bir durum yokmuş, M.2 olsa da SATA kullanılırmış. BIOS üzerinden SATA girişleri enable yaptım sorun çözüldü. Ben advanced ayarlarına girmemiştim çözüldü. Teşekkür ederim.

Çözüm
Benim anakarttta dediğim durum vardı belki odur dedim yeni anakartlarda yoksa ne güzel.

1679755085874.png

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı