ASUS A68HM-K için işlemci önerisi

Evet, alınabilir ama o kadar para verecekseniz ise 10400F daha performanslı.

Hocam sanki araştırdım fakat bu bahsettiğin 10400F RAM'leri 2666MHz'ye kadar destekliyor. Fakat AMD Ryzen 3600 öyle değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam evet öyle fakat oyun performansında 10400F işlemci 3600 işlemcisini geçiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM MHz değerleri performans konusunda APU işlemcilerde öne çıkıyor.
Hocam sanki araştırdım fakat bu bahsettiğin 10400F RAM larri 2666MHz'ye kadar destekliyor. Fakat AMD Ryzen 3600 öyle değil.

Hocam sağ ol.

Hocam evet öyle fakat oyun performansında 10400F işlemci 3600 işlemcisini geçiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM MHz değerleri performans konusunda APU işlemcilerde öne çıkıyor.

Yani sizce bu devirde AMD mi alınmalı? İşlemcileri bayağı pahalı yoksa Intel mi?
Hocam sağ ol.

Yani sizce bu devirde AMD mi alınmalı? İşlemcileri bayağı pahalı yoksa Intel mi?

Ve benim ekran kartım GTX 760 4 GB bu işlemciye nasıl olur?

Ekran kartı malum aldı basini ilerliyor.

N

Herhangi bir sorun olmaz.

Hocam ileride 5600X gibi işlemciler takacaksanız AMD.
İleriye dönük olması için.
Ama uzun süre yükseltme yapmayacaksanız ise Intel.

Normal bir ev kullanıcısıyım hocam zaten 4 5 senede bir toplasam PC toplayabiliriz.

Ama bilemedim 100 kişiye sorsam 80'ni AMD Ryzen mimarisini tercih ediyor.
Ve daha önce hiç Intel bir işlemci kullanmadım kendi bilgisayarımda. Eskiden internet kafelerde vss. Kullanılırdı fakat kendim kullanmadım.

Bana sürpriz yaşatır mı? Kararsızım 🤐
Donanım arsivi YouTube ve başka kanallardan sürekli bu işlemcinin incelemesini vs izliyorum ama yani sizce ne olmalı?

(KB içimi döktüm gibi oldu ama😅⚠️)

@Rivadex
Hocam mesela 10100f işlemcisi 1002 TL'ye satılıyor.
1000 TL'ye AMD tarafında adam akıllı işlemci yok.
Bütçe varsa 10400F tercih ederim ama yoksa 10100F de olur. Düşük-orta bütçede Intel daha mantıklı oluyor. Yüksek bütçede AMD tercih edilmeli.

@Rivadex
Hocam mesela 10100f işlemcisi 1002 TL'ye satılıyor.
1000 TL'ye AMD tarafında adam akıllı işlemci yok.

Evet hocam maalesef ki böyle bir şey söz konusu yalnız bu islemciyi aldığımda ondan sonra demeyeyim keşke atmasaydım diye söylemem umarım çünkü ilk defa kullanacağım Intel'i sersisini.

Nereden almalıyım? Link vs RAM ve anakarta verirseniz çok iyi olur.
Bütçe varsa 10400F tercih ederim ama yoksa 10100F de olur. Düşük-orta bütçede Intel daha mantıklı oluyor. Yüksek bütçede AMD tercih edilmeli.

Hocam ben pek Intel islemcilerinden anlamam genel olarak AMD kullanıcısıyım. Yardımcı olursanız uzun vadede beni götürebilecek 1080p de oynayacağım oyunlar ile alakalı olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı