Asus A88XM-A bellek O.C yapma

Aslına bakarsanız bunu bende dünakşam ramı taktıktan sonra anladım şimdilik bu sekilde devm edeyim diyorum ama oyun oynarken ekranda cok tuhaf dalgalanmalar meydana geliyor. D.o.c.p mode da 1600mhz olduğu için kayboldu 2400mhz yaptığımızda gerilecek sanırım.

Artık 2 rami satıp yeni bir ram almak lazım sağlık olsun.
:D

hepsi burada arızasız iade almıyor sanırım sıkıntı değil satarım onları ben hem yeni ram aldım suanda.

birtane 2400 mhz lik ram buldum 8 gb yoktu bende 16 aldım taktım ve simdi d.o.c.p mode acıldı ve 2 profil cıktı ama ramları yine 1333 mhz gosteriyor neden acaba ??

G.SKILL F3-2400C10D-8GTX(XMP) 16GB(2x 8GB) SS

BIOS'dan baktığınızda mı 1333Mhz gözüküyor yoksa başka bir programla mı bakıyorsunuz?

Şuradan; CPU-Z | Softwares | CPUID
CPU-ID programını indirip kurun ve programda ''Memory'' sekmesinde ''Timings'' çerçevesinde DRAM Frequency kısmında 1200Mhz yazıyorsa eğer sorun yok.

Destekle görüştüm ve ilk sorduğu şey verdiği listede benim kullandığım ram varmı yokmu oldu baktığımda destekleyen ram listesinde benim ram yoktu. en fazla 1600 mhzye kadar destekliyor oda oyun oynarken performans düşmesine neden oluyor şimdi ramları verilen listeden bakım uygun olanı satın almak olacak ama hiçbirtnesi Türkiye de satılmıyor. Pc durmadan mavi ekran vermesinin sebebide buydu sanırım. birde 2400mhzye aldığımda oyunu daha iyi cozunurlukte oynuyorum kasmadan ama ya oyun kapanıyordu yada direk mavi ekran verior.1600 mhzye düşürünce mavi ekran yok sadece ekranda ara ara dalgalanmalar var onunda sebebini cözemedim sanırım oda ramdan.
Merhaba bende de buna benzer oyunda donma hatası oluyordu daha sonra Apu'nun gpu ram miktarını 2gb olarak ayarladım benim sorunum ortadan kalktı. Sanada tavsiye ederim
AMD APU Sistemde GPU RAM Miktarını Artırma Rehberi - Technopat
Bununla birlikte ram 2400 mhz de sorunsuz çalışır diye düşünüyorum.

Merhaba bende de buna benzer oyunda donma hatası oluyordu daha sonra Apu'nun gpu ram miktarını 2gb olarak ayarladım benim sorunum ortadan kalktı. Sanada tavsiye ederim
AMD APU Sistemde GPU RAM Miktarını Artırma Rehberi - Technopat
Bununla birlikte ram 2400 mhz de sorunsuz çalışır diye düşünüyorum.

Arkadasım ondan sorun yok onu ben ilk başta yaptım zaten sadsece benim ilk taktığım ramin biri bozuktu sanırım durmadan mavi ekran ve oyunu durmadan kapatıyordu biosta 1333mhz gösteriyordu onu yukseltmeye çalıştım dediğiniz gibi apunun gpu ram miktarını yükseltmezsen apunun performansını kullanamıyorsun. apunun ve overclock olayını bilmeden aldımk ve suanda baya tecrube edindim technopatında yardımıyla sağolsunlar. şuanda hersey normal ama hala biosta 1333mhz gösteriyor sanırım 1333mhz gösterip 2400 mhz olarak calıstırıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı