Asus A88XM-A bellek O.C yapma

şimdi bu ramları kullandığımda herhangi bir sıkıntı cıkarmadan direk mhz değerinde kullanabilirim. Teşşekür ederim Yardımlarınız için.bu ay sonuna bakayım uyumlu ramlardan birtanesi 2 tanesini buldum ama stoklarında olmadıgı için alamıyorum sanırım gelicekte bi zaman bakayım gelmezse bu ramlardan birini alırım.

Anladığım kadarıyla 1. verdiğiniz ramle 3. sıradaki ram arasında fazla bi fark yok cl11 ve cl9 olmasından kaynaklanıyor clsi yuksekse mhz cokta onemsenen bişey olmuyor. gerçekten çok yardımcı oldunuz. Çok teşekkür ederim ;)

Birşey sormak istiyorum bi ram buldum bu ram verilen listedekiyle aynı. bi bakarmısınız aralarında fark yok tek fark biri 4 biri 8 gb sıkıntı olmaz sanırım.

Kingston DDR3 8GB HyperX Fury 1600MHz Ram CL10 (HX316C10F/8) - Bellek (RAM) - Bilgisayar Bileşenleri

Bu da listedeki

KINGSTON
HX316C10F/4
4GB
SS
N/A
Heat-Sink Package
1.5V

Aralarında bir fark yoktur sadece bellek miktarı değişir. Sonuçta ürün kodu aynı. CL ve Mhz konusu biraz karışık ama aşağı yukarı anlattığım gibi. CL düştükçe Mhz yükseldikçe hız artar.

Şimdi daha iyi anladım sanırım teşekkür ederim.

Sizin bana verdiğiniz ramlarda 1866 mhz cl 10 16 gb olanın ben 8 gbini buldum herhangi bi sıkıntı olmaz sanırım siz özellikle 16gb olanı vermişsiniz bi amacı varmı ? ona göre sizin önerdiğiniz ramin 8 gb ini alıcam

Benim bildiğim kadarıyla Kingston marka ramler çok nadir uyum sorunu çıkarıyor. Öneride bulunurken de Mhz/CL oranına göre seçim yaptım. Mesela;
Hi Level bir ram var 8GB 2400Mhz ama CL değeri 19. 2400Mhz olsa da CL değeri 15 ya da 11 olan diğer 2400Mhz ramler kadar hızlı çalışmaz.
1600Mhz CL9, 1866Mhz CL10 ya da 2400Mhz için CL 15 ya da mümkünse 11 ideal değerler. Bunun dışında bir kritere bakmadım.

Linkini verdiğiniz HyperX Fury de iyi bir ramdir. Uyum listesinde de varsa onu tercih edebilirsiniz.

uyum listeside yok listede olanlar tr de yok satılmıyor. bulamıyorum uyum saglayacak bi ram lazım suanda pcdeki rami 1333 mhz cl11 olarak kullanıyorum mecburiyetten o.c olmadıgı için. sıkıntı buyuk

Mesela bu ram cok güzel alıcam ama stokta yok.

GSKILL 8GB (2x4GB) Trident X DDR3 2400MHz CL10 1.65V Dual Kit Ram

KINGSTON HX316C10F/4 4GB 1600mhz

Kingston DDR3 8GB HyperX Fury 1600MHz Ram CL10 (HX316C10F/8) - Bellek (RAM) - Bilgisayar Bileşenleri

sanırım birtane buldum ama 1600mhz ve cl10. nasıl bi performans veriri 1333mhz cl 11den daha iyi sanırım hem overclockda olur.

birde benim suan mevcut ramların birini overclock olarak goruyor ama diğeri trial versiyon olarak goruyor normal bişeymi

1600Mhz CL10 iyi bir değer. Mükemmel değil ama yine de iyi. Anakartınızda 4 adet ram yuvası varsa eğer 1-3 ya da 2-4 şeklinde takmış olmanız gerek buna dikkat ediyorsunuz değil mi?

Evet 4 slot var sarı ve siyah işlemciye daha yakın diye siyahlara taktım 1 ve 3 e taktım bugun alabilirsem o ramları satın alıcam.beni bi zaman idare eder elimdeki ramlarıde satarım artık işime yaramazlar. renklerin bi anlamı varmı sarılar neden sarı mesela. ?

Sistemin daha sağlıklı çalışması için 4 slottan 1. olan çifte takılır normalde. 2-4 şeklinde deneyin isterseniz ramin birini tanımıyor olması tuhaf. Değişiklik yapmadan önce default moda alın.

Son düzenleme:
bilgisayar özelliklerden baktığımda rami görüyor 4x2 8gb olarak görüyor ama aida64 prgramıyla baktıgımda bi rami overclock olarak görüyor diğer 4ü trial versiyon olarak goruyor acaba overclockta o yuzdenmi olmuyor dusuncesi oldu dun aksam baktıgımda. ilk aldığımda bi ramı tam oturtmamıstım oyle 1 gun kullanmısım sonra oturttum ve normal çalışmaya devam etti mavi ekranların nedenide o bile olabilir aldığımdan beri 1 saatte 3 kere mavi ekran veriyordu pc. çok sinir bozucu bi durum.

yeni ramları deneyeyim olumlu yada olumsuz bildiririm. sizide baya meskul ettim hakkınızı helal edin Çok teşekkür ederim..

Merhaba tekrar Rami Aldım ram geldi taktım bu seferde D.o.c.p modu yok oldu auto ve manuel var onceden oyunda 100 fps alırken simdi 30 40 arası fps alıyorum.

Ben öneride bulunurken çok büyük bir hata yapmışım çok özür dilerim. Siz APU kullanıyorsunuz. O nedenle kullandığınız ramlerin 2133Mhz ya da mümkünse 2400Mhz olması gerek. GPU çekirdeklerinin daha güçlü çalışabilmesi için frekansın yüksek olması gerekiyor.

Sistem bilgilerine bakarken gözümden kaçmış olmalı APU kullandığınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı