ASUS AC51 oyunlarda yüksek pıng

765uzunbelcika

Femtopat
Daha fazla  
Wi-Fi'de kimse olmasa bile pingim anlık 300 400 hatta 3000'lere fırlıyor oyun oynanmıyor. Önceden böyle bir problem yoktu, birçok ayar denedim yapamadım. Fabrika ayarlarına çevirdikten sonra oldu. Nasıl düzeltebilirim arkadaşlar?

Kablo ile bağlanmayı deneyin. Eğer kablo ile bağlanma şansınız yok ise 2.4 GHz kanalını 12 yada 6'ya çekin.
Maalesef modem alt katta 6 kanalı deniyorum şimdi
Kablo ile bağlanmayı deneyin. Eğer kablo ile bağlanma şansınız yok ise 2.4 GHz kanalını 12 yada 6'ya çekin.
12 kanalı denedim eski haline göre daha iyi şu an oynanıyor en azından
Bu hatta ping olur. Çünkü bant genişliği düşük bir hattınız var. Birisi İnstada bile gezse maalesef pinginiz olur. 5 Ghz ve Kablo en aza indirir pinginizi. Uyarlanabilir Qos diye bir bölüm var mı modeminizde yada farklı bir Qos tipi?

Bir bakar mısınız?
evet var önceden oradan ayarlıyordum yalnız xiamio dağıtıcı almış alt kattakiler onunla bağlanıyorlar qos dan o dağıtıcıya limit koyunca ben de limit yiyorum anlamadım

Maalesef modem alt katta 6 kanalı deniyorum şimdi

12 kanalı denedim eski haline göre daha iyi şu an oynanıyor en azından

evet var önceden oradan ayarlıyordum yalnız xiamio dağıtıcı almış alt kattakiler onunla bağlanıyorlar qos dan o dağıtıcıya limit koyunca ben de limit yiyorum anlamadım
Dağıtıcıyla mı bağlanıyorlar alt kattakiler?
Uyarlanabilir Qos varsa onu Oyun moduna getirin. Qos tahminimce kapalıdır. Açık hale getirip oradan Uyarlanabilir Qos>Otomatik ayarlama>Oyunlar olarak ayarlayın. Geleneksel Qos varsa dağıtıcının önceliğini düşürün. Kendi cihazınızı yükseltin.

Bir dediklerime bakar mısınız?

Dağıtıcıyla mı bağlanıyorlar alt kattakiler?
Uyarlanabilir Qos varsa onu Oyun moduna getirin. Qos tahminimce kapalıdır. Açık hale getirip oradan Uyarlanabilir Qos>Otomatik ayarlama>Oyunlar olarak ayarlayın. Geleneksel Qos varsa dağıtıcının önceliğini düşürün. Kendi cihazınızı yükseltin.

Bir dediklerime bakar mısınız?
Geleneksel Qos ayarları bu şekilde, birde direkt bant genişliği sınırlayıcı var ama ordan xiamio dağıtıcıyı sınırladığımda kendim de sınırlama yiyorum. burdan yapabileceğim ayar varsa daha iyi olur

Geleneksel Qos ayarları bu şekilde, birde direkt bant genişliği sınırlayıcı var ama ordan xiamio dağıtıcıyı sınırladığımda kendim de sınırlama yiyorum. burdan yapabileceğim ayar varsa daha iyi olur
Sanırım görüntü attınız. Ancak ben göremiyorum tekrar görüntüyü atmayı dener misiniz? Eklememişsiniz.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 82
  • 2.jpg
    2.jpg
    147,9 KB · Görüntüleme: 81
  • 3.jpg
    3.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 84
  • 4.jpg
    4.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 73
Hocam 3 numaralı ekran görüntüsünde yeni kural oluşturalım. Dağıtıcının IP adresini not edin. Ve onu Kaynak IP kısmına yazın.

Dağıtıcıya "Aktarılan" kısmında soldakine 0 diğerine sağdakine ise mesela 8 Mbps ayırmak için 8192 yazın.

Öncelik kısmını ise en düşük yapın. Arkasından + İşaretine basın ve uygula seçeneğine basın.

Geldik en güzel yerine hocam şimdi bilgisayarınızın kaynak IP'sini not edin.
Arkasından kaynak IP kısmına yazın. Aktarılan kısmını yazmanıza gerek yok.
Protokol TCP/UDP olacak. Önceliği ise En Yüksek yapalım.

Sonrasında + ya basıp kaydedin. Arkasından uygulaya basın.

Dilerseniz bunları yaptıktan sonra modeminizi yeniden başlatın.

Sonuçları merak ediyorum. Bir de kablosuz ayarlarını atar mısınız?

Hocam 3 numaralı ekran görüntüsünde yeni kural oluşturalım. Dağıtıcının IP adresini not edin. Ve onu Kaynak IP kısmına yazın.

Dağıtıcıya "Aktarılan" kısmında soldakine 0 diğerine sağdakine ise mesela 8 Mbps ayırmak için 8192 yazın.

Öncelik kısmını ise en düşük yapın. Arkasından + İşaretine basın ve uygula seçeneğine basın.

Geldik en güzel yerine hocam şimdi bilgisayarınızın kaynak IP'sini not edin.
Arkasından kaynak IP kısmına yazın. Aktarılan kısmını yazmanıza gerek yok.
Protokol TCP/UDP olacak. Önceliği ise En Yüksek yapalım.

Sonrasında + ya basıp kaydedin. Arkasından uygulaya basın.

Dilerseniz bunları yaptıktan sonra modeminizi yeniden başlatın.

Sonuçları merak ediyorum. Bir de kablosuz ayarlarını atar mısınız?
Maalesef qos işe yaramadı ama kanalı 12 yapınca bayağı bi düzelme oldu, bilgisayarı kapatıp açınca ip değişti diğer ip yi de ekledim olmadı mac ekleyeyim dedim onu da kabul etmedi. firmwareyi güncellememi önerir misiniz yeni sürümünü denedim gerçi daha kötü gibiydi. bu arada xiamio dağıtıcının ipsi sürekli değişiyor bi açıyorum xx.1.2 sayfayı yeniliyorum xx.1.6 oluyor.. hocam bi de 5ghz e bağlanınca qos açık olmasa bile stabil 2.4ghz de sapıtıyor sadece

Dosya Ekleri

• 111.jpg
    111.jpg
    99,4 KB · Görüntüleme: 64
  • 2222.jpg
    2222.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 57
  • 3333.jpg
    3333.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 52
  • 4444.jpg
    4444.jpg