Çözüldü Asus AI Suite 2 Reset Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Merhaba arkadaşlar. Dün P8H61-M LE R2.0 anakartım için Asus AI Suite 2'yi yükledim. Aslında bilgisayarımda bu program vardı ama bazı programları eksik yüklemişti.(Gpu boost, TurboV vs.) Ben de tam olarak yüklensin diye kaldırıp tekrar kurmak istedim. Kurulum tamamlanınca yeniden başlatma gerekiyordu. Ben de yeniden başlattım. Fakat yeniden başlattığımda bilgisayar 2 dk. sonra kendini kapattı ve yeniden başlattı. Aynı durum tekrar tekrar gerçekleşti. Ben de bilgisayarı hemen kapat tuşuna bastım, kapattım. Bugün düzelmiştir ümidiyle bilgisayarı açtım ama yine aynı durum. Ben de bilgisayarı güvenli modda açtım. Programı kaldırmayı denedim çalışmayı durdurdu hatası aldım. Aynı durum normal modda da aynı. Ben de @THE_MILLER arkadaşımızın buna benzer bir sorunda kendisinin bana göstermiş olduğu talimatları yaptım. Kendisini telefondan etiketliyemedim. Umarım kendisi yardım ettiğini hatırlamıştır. Talimatları güvenli modda yaptıktan sonra normal moda geçtim ve kaldırmaya çalıştım. Kaldırma ekranı geliyor ama kaldırmak uzun sürdüğü için haliyle de bilgisayar kapanıp tekrar başlıyor. Şuan bilgisayarın "Windows Hata Kurtarma" menüsündeyim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Düzenleme : Kurulumu yönetici olarak çalıştırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağda güvenli modda açarsanız internet bağlantınız da olur. Bu şekilde yapıp kaldırmayı deneyin. Şayet yine olmaz ise yardımcı olurum size.

Edit: Ek olarak msconfig üzerinden hizmetler ve başlangıç kısmından Ai Suite ile ilgili bir şeyler var ise devre dışı bırakın.

Edit 2: // Olmadı bu şekilde yapıp sistemi başlatın.

sız.jpg

Son düzenleme:
Ağda güvenli modda açarsanız internet bağlantınız da olur. Bu şekilde yapıp kaldırmayı deneyin. Şayet yine olmaz ise yardımcı olurum size.

Edit: Ek olarak msconfig üzerinden hizmetler ve başlangıç kısmından Ai Suite ile ilgili bir şeyler var ise devre dışı bırakın.

Edit 2: // Olmadı bu şekilde yapıp sistemi başlatın.

Eki Görüntüle 18731
Programı açınca "Windows Installer hizmetine Güvenli Mod'da erişilemiyor. Lütfen bilgisayarınız Güvenli Mod'dan çıktığında yeniden deneyin; makinenizi önceki iyi bir duruma döndürmek için Sistem Geri Yükleme'yi kullanabilirsiniz."
diye bir hata verdi.

Hiçbir adımda olumlu sonuç alamadım. En son adımı uyguladım. Bu sefer aero özelliği kapandı ses kartım ve ethernet kartım çalışmıyor. Ne internete bağlanabiliyorum ne de ses alabiliyorum. (iki kart da onboard üzerinde)

Edit : Şuan Sistem özelliklerine baktığımda işlemci ve ram "Yok" olarak gözüküyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

msconfig'e geri geldim ve normal başlatmayı seçtim. Yeniden başlattım ve her şey düzeldi. Yeniden başlama sorunu da ortadan kalktı. Yardımlarınız için teşekkürler. Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı