ASUS anakart garanti süreci nasıl geçer?

OverFireable

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Karabük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF 6900XT OC Edition / AMD Ryzen 7 5800x3D / Kingston Fury Renegade RGB 2x16 3600Mhz CL16 / Asus ROG STRIX B550-XE / Samsung 980 Pro / Hikvision E100 1TB / Phanteks P600s / Corsair RM850x 850 watt 80+ gold / Arctic Liquid Freezer II 360
2 gün önce Wi-Fi kartı takıyordum. Baktım algılamadı kapattım düzelttim bastım tuşa açılmadı. Açma tuşunun lehim gitti diye düşünüp kısa devreyle açmaya çalıştım olmadı. Anakartın RGB'si güç gelince yanıyordu o yanıyor ama hiçbir şekilde componentlere güç gitmiyordu. Arkadaşın PC'de denedik yine çalışmadı. Hasar da almadı. ASUS'a garantiye göndermeye karar verdim. Onarım talebi diye bir yere talep atmış babam ASUS'un sitesinden (RMA). Doğru yer midir ve ücret kesilir mi? Garantisi 1 yıl 4 ay var daha. Tamir edilip mi gönderilir başka anakart mı gönderilir? Anakartın Türkiye'de stoku yok tamir edemezlerse daha iyi/kötü anakart mı gönderirler? Bir de kutuya içinden çıkan stickerler dışında her şeyi koydum bir şey çıkartmam/eklemem lazım mı? SSD'leri falan söktüm braketi şu önden takma şeylerinden taktım.

Biraz uzun oldu okursanız teşekkür ederim.

Bide kaç güne geri gelir? Az önce verdik talebi kargo ne zaman gelir eve?

Anakarta ufak bir çizik atıyorlar kaybolmasın diye en azından benimkine öyle olmuştu 😐
Hocam siz talebi açtıktan kaç gün sonra sağlam şekilde elinize ulaştı?

@Synbeast hocam arayıp soruyorlar mı değişim mi yapalım yoksa tamir mi edelim diye?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı