ASUS anakart garantiye nasıl yollanır?

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç aydır anakartla ilgili olduğunu düşündüğüm problemler yaşıyorum.
Yaşadığım problemlerin bir tanesi şu konuda mevcut, isterseniz okuyabilirsiniz.

Bütün sistemi yaklaşık 2 yıl önce sıfır olarak topladım, anakartın 3 yıl garantisi var. Bu zamana kadar hiçbir sorun yokken aniden problemler çıkmaya başladı ve onca test yaptıktan sonra yazılımsal olarak çözülemeyeceğine artık eminim.

Yaşadığım sorunlar, yazıyla izah etmesi zor türden. Hele ki teknik servis gibi bir yerde sorunumuzu nokta atışı şekilde izah etmemiz gerekir (garantiden geri dönmesini istemiyorsak).
Teknik servise yaşadığım sorunları anlatırım ama onların anlayacağından veya doğru testleri yapacağından emin değilim, zira çok şikayet konuları okudum.

LoL oyununa girmezseniz anakartımda sorun olarak gözlemleyebileceğiniz neredeyse hiçbir şey yok, LoL harici diğer oyunlarla ve günlük kullanımda gayet düzgün çalışıyor gibi. LoL'de oyun arayüzü ve oyun içinde sorun yaşıyorum ve teknik servis LoL oyununu açıp test eder mi gerçekten merak ediyorum. Aynı zamanda YouTube, BluTV gibi platformlarda da drop, donma sorunları yaşıyorum.
Bunun dışında bazı elektriksel sorunlar da yaşamaya başladım, tüm sorunlar aynı anda çıktı.

O kadar konu açtım, hiçbiri çözüme ulaşmadı ve aylardır bana bıkkınlık gelmiş durumda. İade edilsin de kurtulayım istiyorum.
Teknik servisin bir sorun arayıp bulamayacağından, dolayısıyla anakartın geri gelmesinden korkuyorum.

ASUS teknik servisini daha önce tecrübe etmiş olan arkadaşlar fikir verebilirse çok memnun olurum.
Anakartı servise gönderirken nasıl bir yol izlemeliyim? Sorunumu nasıl izah etmeliyim?

Son düzenleme:
Sorununuzu sesli olarak betimleyerek, çekmiş olduğunuz videoyu editleyip bir flash disk içerisine atın. Flash diski ise kutunun içerisine koyun. Oluşturacağınız arıza kaydında da kutunun içerisine bir adet flash disk koyduğunuzu belirtin. Daha önce bu şekilde yaparak yaşadığım sorunu çözebilmiştim.

Sorununuzu sesli olarak betimleyerek, çekmiş olduğunuz videoyu editleyip bir flash disk içerisine atın. Flash diski ise kutunun içerisine koyun. Oluşturacağınız arıza kaydında da kutunun içerisine bir adet flash disk koyduğunuzu belirtin. Daha önce bu şekilde yaparak yaşadığım sorunu çözebilmiştim.
Güzel bir çözüm, çok teşekkürler.

Başka fikirleri olan varsa önerilere açığım.

Geri
Yukarı