ASUS anakartın BIOS'u bozuk mu?

KnoXroLinG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Sarı siteden bir anakart aldım. İlk çalıştırıyorum çalışıyor ışıkları geliyor sonra bir anda kapanıp bir daha çalışıyor öyle gidiyor sonra American Megatrends yazısı çıkıyor F1 yapıp BIOS'a yolluyor BIOS da saatin yanlış olduğunu gördüm 2016'dan geliyor hiçbir ayar yapamadan F10 yapıp çıkıyorum b ASUS yazısı çıkıyor kapanıp bir daha açılıyor sonra çalışıyor sorunsuz masaüstünde internete bağlandığı zaman saat düzeliyor sizce anakart bozuk mu yoksa bir küçük ayarlaması mı var?

Hocam "belki" olabilir diyeceğim ama bunu birkaç anakartta görmüştüm. Özellikle eski tip anakartlarda bunu görüyordum. Kesin bir cevap vermem zor ama sorunsuz açılıyorsa çok düşünmeyin. En kötü anakartın üreticisinin sitesinden en güncel BIOS'u indirip flash ile tekrar kurabilirsiniz (beta BIOS indirmeyin). Eski bir anakartsa uğraşmayın derim.

ASUS B150M a/m. 2 2016 çıkışlı diye biliyorum.

ASUS B150M a/m. 2 2016 çıkışlı diye biliyorum.
Bu anakart için en güncel BIOS 01/06/2018 tarihinde çıkmış. Versiyon 3806. BIOS ekranına girerek bu anakart ve BIOS sürümünü kontrol edip, güncel bios değilse güncelleyebilirsin.
Bu işlem için;
-Flash bellek,
-BIOS dosyası,
gereklidir.
BIOS'u nasıl yükleceğini Technopat yotube sayfasında ya da forumda bulabilirsiniz.

Tabi BIOS yükleme işlemi riskli bir durumdur. Olurda bilgisayar kapanırsa ya da elektrik giderse anakart çalışmama durumuna girebilir. Hiç bilmiyorsanız uğraşmayın derim.

Bu anakart için en güncel BIOS 01/06/2018 tarihinde çıkmış. Versiyon 3806. BIOS ekranına girerek bu anakart ve BIOS sürümünü kontrol edip, güncel BIOS değilse güncelleyebilirsin.
Bu işlem için;
-Flash bellek,
-BIOS dosyası,
Gereklidir.
BIOS'u nasıl yükleceğini Technopat YouTube sayfasında ya da forumda bulabilirsiniz.

Teşekkürler yardımcı olduğun için.

Geri
Yukarı