ASUS anakartlı sistemde kurulum USB'si yerine diskteki Windows açılıyor

AKBLT_25

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartım: ASUS TUF RTX 3060 12 GB v2, İşlemcim: Ryzen 5800X3D, Anakartım: MSI Mag X570S Torpedo Max , Güç Kaynağım: Xigmatek Shogun 750W 80 Plus Gold, Monitörüm: LG 27GN600-B, İşlemci Soğutucusu: Thermaltake TH240 ARGB Snow White Edition, Bilgisayar Kasası: Dark Guardian Pro Mesh
RAM
Crucial 3000 Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
WD Blue 1 TB
Ekran kartı
Asus TUF RTX 3060
Anakart
Asus Prime B450-A II
İşlemci
Ryzen 3600XT
Merhaba, ASUS Prime B450-A II anakarta sahibim ve her zaman yaptığım şekilde Media Creation Tool aracılığıyla flash belleğime Windows 10 yazdırdım. Flash belleğimi UEFI ibaresi olan seçenekten boot etmeye çalışıyorum ama ASUS logosu beliriyor sonra yine önceki işletim sisteminin olduğu yere atıyor. Bu durumu iki farklı flash bellek ile denedim yine aynı sonuç ile karşılaştım. Bu konuda hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde kurulu olan Windows'tan "Denetim Masası>Donanım ve Ses>Güç Seçenekleri>Güç butonlarının yapacaklarını seç" kısmından "Hızlı Başlatma" ayarını kapatıp deneyebilir misiniz?

Sistemde kurulu olan Windows'tan "denetim masası>donanım ve ses>güç seçenekleri>güç butonlarının yapacaklarını seç" kısmından "hızlı başlatma" ayarını kapatıp deneyebilir misiniz?

Windows 7 kurulu sistemimde ve bir türlü sistem Windows başlatılıyordan sonrasına geçmiyor ayrıca neden Windows 7 derseniz onu şu şekilde söyleyeyim çünkü bahsettiğim boot sorununu bir tek Windows 7'de yaşamadım ama onda da dediğim başlatma sorunu olmaya başladı BIOS Update yaptıktan sonra.

Windows 7 kurulu sistemimde ve bir türlü sistem Windows başlatılıyordan sonrasına geçmiyor ayrıca neden Windows 7 derseniz onu şu şekilde söyleyeyim çünkü bahsettiğim boot sorununu bir tek Windows 7'de yaşamadım ama onda da dediğim başlatma sorunu olmaya başladı BIOS Update yaptıktan sonra.
BIOS'tan "Fast Boot" ayarını kapatmayı deneyebilirsiniz. Belki sorunu çözebilir. Eğer çözmezse aklımda başka bir çözüm önerisi yok maalesef.

BIOS'tan "Fast Boot" ayarını kapatmayı deneyebilirsiniz. Belki sorunu çözebilir. Eğer çözmezse aklımda başka bir çözüm önerisi yok maalesef.

Onu denemiştim malesef olmadı eksik bilgi için kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı