Asus Ankara Teknik Servis Desteği

IceMan

Hectopat
Merhaba, Ankara'da teknomarketim'den Asus N550JV alacağım. En uygun fiyat orası, olumlu yorumlar da aldım nette araştırınca. Direkt yerinden alacağım fakat diyelim ki dükkan daha sonra kapandığında garanti/teknik servis için sorun olur mu?

Ankara'da Asus Teknik Servisi varmış. Bir sorun olduğunda kendim de buraya götürdüğüm de çözeceklerdir değil mi?
Burada satın alınan yerin işlevi bu bağlantıyı sağlaması sanırım. Yanılıyor muyum? Onun dışında bir şey yok. Tek sorun benim kendim servise götürmem olur değil mi?

Aldığın laptop un sayfasına bak garanti bölümünde örneğin : 24 Ay Resmi Asus Yetkili Servisi yazıyosa aldığın yerle aranda bi bağa gerek yok. Direk teması asus yetkili servisiyle kuruyosun. Fakat garantiyi kendileri veriyolarsa onu bilemem böyle bişey olcağınıda sanmıyorum zaten.

Faturalı ve garantili her Asus ürününde Asus'un teknik servisi yardımcı olur ve gayet iyi teknik servisi vardır. Satın alınan yer sadece aracı vazifesi görür. Arızalanan her ürün alındığı yere götürüldüğünde faturası ve garantisi ile beraber teknik servislere yollanır. Yani Teknomarketim'e götürdüğünde o da Asus teknik servisine yollayacaktır :)

Peki, Asus N550JV‘ye SSD takabilmem icin sabit diski veya optik surucuyu devredışı yapmaktan baska bir care yok mu? Harici disk kutusu, herhangi bir donusturucu... Sabit disk ve optigi kullanirken Ssd kullanma şansım yok mu? Ve ssd takarsam garanti kapsami dışına mı çıkar?

Bazı markalarda kapağı açtığın an garanti bozuluyo diye duydum yanlış bilgi vermiş olmiyim ama almaya gittiğinde sor mutlaka bilgi verirler sana.

Tamam, garanti kapsamını soracağım ama Asus N550JV‘ye SSD takabilmem icin sabit diski veya optik surucuyu devredışı yapmaktan baska bir care yok mu? Harici disk kutusu, herhangi bir donusturucu... Sabit disk ve optigi kullanirken Ssd kullanma şansım yok mu?

Konu 2013 konusu, hortlatılmışken söyleyim. Ankara Kızılay AVM içerisinde bulunuyor fakat beni sinir ettikleri şey "yazılım atılcak eğer herhangi bir sıkıntı çıkarsa PC sıfırlanacak" demeleridir. Bu sebeple servise temizletme işlemi bile yaptıramıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı