ASUS arez RX560 4 GB GPU sorunu

AbdulsametGül

Centipat
Merhaba,
3 Gün önce N11'den kapalı kutu ASUS arex RX560 4 GB ekran kartı satın aldım. Cihazı kendim topladığım kasaya taktım ve çalıştırdım. İlk olarak fanlar bir iki tur döndükten sonra duraksadı, tekrar çalışmaya çalıştı tutukluluk yapar gibi güç gelmiyor gibi yaptı ve çalışmaya başladı. Daha sonradan sistemi açtığımda Driver yüklerken, ekran normal olarak gidip gidip geldi ve daha sonra, internet ve USB bağlantılarım kesildi. Driver yüklemesi hata verdi ve bilgisayarı yeniden başlatın seçeneği belirdi. Ancak mouse ve klavye kullanamadığım için reset tuşu ile bilgisayarı yeniden başalttım. Bu birkaç kez başıma geldi. Bu sorun bilgisayarın herhangi bir donanımındaki uyumsuzluktan mı kaynaklı yoksa ekran kartında sorun mu var?

İkinci husus ekran kartını görev yöneticisindeki performance kısmına baktığımda 3D grafiğinin yoğun olarak kullanıldığı bir şekilde kullanıyorum. Bu ekran kartı yerine 3D grafik kısmında daha rahat kullanabileceğim ekran kartının zorlanmayacağı en uygun ekran kartı ne alabilirim? Ya da bu 3D özelliği kullanan ekran kartlarını araştırırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyim? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Dün ilk kullanımdaki hata, daha sonradan yoğun kullanıma bağlı olarak sistem tarafından donanım değişiklikleri algılandı deyip yeniden USB internet bağlantılarının kesildiği şeklinde hata ile tekrar gündeme geldi.

Bilgisayar donanımları:
MSI A320M Pro Max 3200 MHz DDR4 mATX anakart.
Ryzen 5 1600.
Neoforza 3000 MHz 2X 8 GB RAM.
480 GB Kingston SSD (1500/1000 MB)
ASUS arez RX 560 4 GB ekran kartı.
Corsair CC-9011151 +VS550 550 Watt 80+ PSU.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
2 gündür hiç kimsenin konuya yazmaması normal mi yoksa bizim konumuz mu önemsiz.?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı