ASUS Armoury Crate Maximus Hero XIII anakartı görmüyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG STRIX Maximus XIII Hero
Intel i7 10700K
Asus ROG STRIX GeForce GTX1070 8GB OC
2x G.Skill RipjawsV 8GB 2800MHz DDR4 Ram
SAMSUNG 970 Evo Plus 500 GB
Kingston HyperX Savage 240 GB
Toshiba P300 3 TB
Asus ROG STRIX White 850W Power Supply
Thermaltake View 51 Snow ARGB
ASUS 24" MG248QR 1ms 144Hz
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta kasanın ön tarafı için ARGB LED strip alıp taktım Armoury Crate sorunsuz çalışıyordu ve tüm ayarlamaları falan yapabiliyordum. Daha sonra saçma bir şekilde yazılım anakartı görmemeye başladı. Ekteki görselde de görüldüğü gibi ekran kartını ve fareyi görüyor ancak anakartı hiçbir şekilde görmüyor.
Yazılımı kendi "uninstall tool" programı ile defalarca kaldırıp temiz kurulum yaptım ama nedense anakartı program görmüyor. Programı kurcaladıkça şunu fark ettim info bölümünde CPU sıcaklık değerleri gibi bazı bilgiler de programda gözükmüyor. Yazılımda mı problem var yoksa işletim sisteminde mi anlayabilmek sistemin kurulu olduğu diski çıkartıp yeni bir diske Windows 11 kurdum (mevcut sistemde de Windows 11 var) sonra yazılımın aynı sürümünü kurdum sorunsuz tüm donanıma erişim sağladı. Mevcut sistemimde bir sürü uygulama kurulu olduğu için tekrar sıfırdan fortmat atmak istemiyorum açıkçası acaba var mı daha önce böyle bir problemle karşılaşan bana yardımcı olabilecek.
Ek bilgi olarak AI Suite 3 yazılımını kurmayı denedim Armoury Crate kurulu iken onu da kuramadım.
Anakartım: Maximus Hero XIII.
İşletim sistemi: Windows 11.

Dosya Ekleri

• 111.jpg
    111.jpg
    23,5 KB · Görüntüleme: 21
  • 2222.jpg
    2222.jpg
    101 KB · Görüntüleme: 14
Armoury Crate o kadar saçma bir program ki sırf onun için Asus Anakartımı kırıp parçalayasım var. Asus programı Türkçe yapıcam diye içine etmiş durumda ve bundan haberleri yok, aynı sorunu defalarca yaşadım, sürekli ledler kafasına göre yanıp sönüyordu en son sildim Asus'a dair her programı ve rastgele bir RGB program yükleyip ayarladıktan sonra onu da sildim. Rainbow şeklinde dönüyo ışıklar gayet memnunum. Sana da naçizane önerim şu uygulamayla uğraşmayı bırak derhal kafayı yersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı