ASUS Armoury Crate nedir?

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkese iyi günler. PC'me format attıktan sonra PC açıldıktan sonra ASUS Armoury Crate diye bir şey şey çıktı ben de indir dedim. PC'ye format atmadan önce AI Suite diye bir şey vardı PC de. Bu ikisi aynı şeyler mi? Anakartın driverı falan mı acaba? Ekstra bir şey kurmam gerekiyor mu anakart driver için? Anakartım ASUS Prime B450M-K II.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    438,7 KB · Görüntüleme: 1.164

İkisi aynı şey değil, benzer noktaları var fakat Armoury Crate, AI Suite'in içerdiği şeyleri halihazırda içeren daha yeni ve gelişmiş bir program. ASUS anakartlarda BIOS'tan ayarı var, eğer kapatmazsanız bilgisayarı ilk kez açtığınızda otomatik olarak kurulur bu yazılımlar. Genel olarak sisteminizde varsa RGB aydınlatmayı ayarlamanızı ve kasanızdaki fanların hızını kontrol etmenize yarar, aynı zamanda gerekli çipset güncellemeleri olduğunda durumu size bildirir.

Bu listede yalnızca ROG serisi anakartların desteklendiği yazıyor benim anakartım ROG değil neden bana bunu kurmamı önerdi Asus acaba?
İkisi aynı şey değil, benzer noktaları var fakat Armoury Crate, AI Suite'in içerdiği şeyleri halihazırda içeren daha yeni ve gelişmiş bir program. ASUS anakartlarda BIOS'tan ayarı var, eğer kapatmazsanız bilgisayarı ilk kez açtığınızda otomatik olarak kurulur bu yazılımlar. Genel olarak sisteminizde varsa RGB aydınlatmayı ayarlamanızı ve kasanızdaki fanların hızını kontrol etmenize yarar, aynı zamanda gerekli çipset güncellemeleri olduğunda durumu size bildirir.
Bunu kullanmam herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba? ilk kez format atıyorum PC'me hiç bilmiyorum kusura bakmayın 😅

Bu listede yalnızca ROG serisi anakartların desteklendiği yazıyor benim anakartım ROG değil neden bana bunu kurmamı önerdi Asus acaba?

Bunu kullanmam herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba? ilk kez format atıyorum PC'me hiç bilmiyorum kusura bakmayın 😅
Kullanmanız bir sorun teşkil etmez, virüs vs içermez ancak işiniz yoksa silebilirsiniz. Kasanızda anakartınıza bağlı RGB varsa ya da fanlarınız kontrol edilebiliyorsa oradan ayar yapabilirsiniz ancak öyle şeylerle işiniz yoksa çok da gerekli değil.

Benim klavyem RGB sabitti. Her PC kapanışta başa dönüyordu. Anakart değiştirip Armory Create kurunca hangi ışık modunda kapattıysam orda başladı. Ayrıca MSI kulaklık 7.1 ayarları takıp çıkınca sıfırlanıyordu. Bu yazılım sayesinde sıfırlanmıyor. Akılda tutuyor. Çok işlevsel.

@whatsername21 hocam bi sorum olucaktı bilgisayarımda ssd ve kasa hariç herşey asus rogun ürünüdür ama armory crate de diğer ürünler karşıma çıkmıyor yada öyl bişey yoktur bilmiyorum ama armory crate e illahaki monitörü ekleyebilim diye tahmin ediyorum nası yapabilirim yardımcı olurmusunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı