ASUS AX58BT vs ROG STRIX B550-F

Makaleler
20
Merhabalar. İnternet hızıyla ilgili birkaç sorumla vaktinizi almak istiyorum. Bu hususta araştırma yapsam da net bir sonuca ulaşamadım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Router:TP-LINK TD-W8961N 300Mbps Kablosuz N ADSL2+ Modem Router | ITOPYA

Anakart:https://www.hepsiburada.com/asus-ro...hz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-pm-HB00000VRYA2

PCI-e kart:ASUS PCE-AX58BT 574MBPS-2402MBPS DUAL-BANT KABLOSUZ-AX /BLUETOOTH 5.0 PCI-E KART fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Router ile bilgisayarımın olduğu oda arasında 7-8 metre mesafe var. Fakat Router'ım Wi-Fi 6 teknolojisine sahip değil. Bu durumda Wi-Fi 6 teknolojili PCI-e kart ve anakart kullanmam anlamsız oluyor. Ancak Wi-Fi 6, sıradan bir Wireless USB'den kesintisiz daha yüksek hız sunabilir mi? Router Wi-Fi 6 olmasa bile Wi-Fi 6'lı PCI-e kartın sağlayacağı internet kalitesi, anakartın kendi Wi-Fi 6'sından daha iyi olabilir mi? 50-100 liralık Wireless USB, anakartın Wi-Fi 6'sı ve PCI-e kartın sunacağı hız arasında bir fark olur mu? 8 megabit için satın aldığım ASUS AX58BT gereksiz miydi? Bu arada anakartım Wi-Fi özellikli değil, sadece Wi-Fi olanıyla PCI-e kart arasındaki farkı merak ettiğim için soruyorum.

Aynı odada ise kablolu bağlantı garanti çözüm olur, kablosuz bağlantı pek sağlıklı olmayabilir. Onun yerine CAT kablosu ile anakarta bağlayın. 😁
Ne yazık ki odama ethernet kablosunu çekemiyorum. Kablo, dışarıdan salonda açılmış delikten giriyor. Kendi odam 7-8 metre uzaklıkta ve arada 2 kapı var. Kabloyu oradan götüremem. Mecburen Wi-Fi kullanmam gerekiyor.

Ben de Asus wifi 6 kart almayı düşünüyorum. Fakat sizin gibi modemim wifi 6 desteklemiyor. Epey bir araştırma yaptım fakat sonuç elde edemedim.

Geri
Yukarı