ASUS B350M-K 3200MHz RAM sistem açılırken 3 bip sesi

SuikasT

Kilopat
Daha fazla  
Anakartım ASUS B350M-K. 2133MHz tek slot 8 GB RAM kullanıyordum. Geçen hafta G.Skill Ripjaws 8x2GB 3200MHz RAM aldım. İlk açışımda RAM'ler 2133HMZ görünüyordu. Ryzen RAM frekans sistemi videosundan bakarak BIOS'dan DOCP'yi profile1 getirdim. Birkaç gün 3200MHz olarak kullandım, sistemde bir sorun yoktu. Ama 2 gündür sistem açılırken 3 kere bip sesi geliyor ve kapanıp tekrar açılmaya çalışıyor, yine 3 bip sesi geliyor. Dün RAM'i tam oturtamadığımı düşünerek biraz bastırdım ve açıldı sistem. Fakat girişte görselde yüklediğim gibi "overclocking failed" uyarısını verdi. Sorunun RAM'ın oturmamasından kaynaklı olduğunu düşünüp hızlıca geçtim ama bügün problemi tekrar yaşadım. Sorun ne olabilir? Teşekkürler herkese.

Dosya Ekleri

• hata.jpg
    hata.jpg
    111,9 KB · Görüntüleme: 138
Sistemin elektriğini tamamiyle kesin. RAM'lerin yerini değiştirin ve BIOS pilini çıkartıp tekrar takıp dener misiniz?

Az önce BIOS Update yaptım ve RAM'lerin yerini değiştirdim. 3 4 kere reset attım, normal şekilde 3200MHz'de açıldı. Şu an sorun yok gibi tekrar ederse BIOS pilini çıkarıp takmayi da deneyeceğim dediğiniz gibi. Teşekkürler.

Geri
Yukarı