ASUS B450 anakartta RAM'ler takılınca sistem açılmıyor

Lteprok

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, anakartımda önceden olmayan 2 RAM takınca açılmıyor ortaya çıktı 1 adet RAM'i tüm slotlarda denedim çalışıyor ancak kitapçıkta gösterilen şekilde 2 adet RAM takınca anakart sarı ışıkta takılı kalıyor. Bir zaman önce yine aynı sorunu yaşadım ve aynı özelliklerde aynı marka model 1 adet RAM daha aldım 2-3 denemeden sonra çalıştı, bugün oyun oynarken bir anda siyah ekran olup anakart ışığı sarıya döndü ve 3-4 kere denedikten sonra açılmadı, tekrar çalıştırmayı başardım ancak 2 dakika sonra küt diye mavi ekran verdi ve bir daha açılmadı, tek RAM ile çalışıyor ancak yetersiz kalıyor. Neden böyle bir şey oluyor yardımcı olabilir misiniz? ASUS B450 Ryzen 5 3600. 3600 MHz DDR4 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, anakartımda önceden olmayan 2 RAM takınca açılmıyor ortaya çıktı 1 adet RAM'i tüm slotlarda denedim çalışıyor ancak kitapçıkta gösterilen şekilde 2 adet RAM takınca anakart sarı ışıkta takılı kalıyor. Bir zaman önce yine aynı sorunu yaşadım ve aynı özelliklerde aynı marka model 1 adet RAM daha aldım 2-3 denemeden sonra çalıştı, bugün oyun oynarken bir anda siyah ekran olup anakart ışığı sarıya döndü ve 3-4 kere denedikten sonra açılmadı, tekrar çalıştırmayı başardım ancak 2 dakika sonra küt diye mavi ekran verdi ve bir daha açılmadı, tek RAM ile çalışıyor ancak yetersiz kalıyor. Neden böyle bir şey oluyor yardımcı olabilir misiniz? ASUS B450 Ryzen 5 3600. 3600 MHz DDR4 RAM.
ramlerin megahertzleri aynı mı?

RAM'leri takmadan önce BIOS'ta "load optimized default" yapın.

Zaten yapmıştım, şimdi görseldeki gibi RAM'i taktım ve ne hikmetse açıldı. BIOS'tan RAM'in MHz'sini ayarladım ve saveledim şu anlık bir sorun yok anca 3. RAM'i takmadım nasıl takacağımı bilmiyorum. BIOS'tan yapmam gereken bir ayar var mı?

1718286447397.png

Bahsettiğiniz menüyü bulamadım, AI tweaker adında bir sekme vardı oradan Memory Frequancy'yi DDR4 3600a çektim.

Yeterli hocam. 3.RAM'in özellikleri diğer RAM'lerle aynıysa boşta olan portlardan herhangi birine takın.

Geri
Yukarı