ASUS B450-F anakarta 3600 MHz RAM uyar mı?

Yasin PEKE

Decapat
Öncelikle herkese merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi B-450 F Gaming anakartım var. Ryzen 7 3700X işlemcim var. 3000MHz'de Corsair marka RAM'lerim stabil çalışıyor fakat değişiklik yapmak istiyorum. G.Skill AMD uyumlu olduğu yazıyor forumda fakat 3600 MHz G.Skill RGB bir RAM almak istiyorum. Olur mu? Stabil 3600 çalışır mı? Bilgili arkadaşlar yazarlarsa sevinirim veya kullanan arkadaşımız var mı?
Şimdiden teşekkürler.

WhatsApp Image 2020-05-19 at 15.45.47.jpeg
WhatsApp Image 2020-05-19 at 15.45.48.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz hocam. Aynı anda farklı marka ve farkı hızda RAM kullanamazsınız. Eğer g-skill alacaksanız Corsair'la aynı anda kullanamazsınız. Ya sadece G.Skill ya da Corsair kullanabilirsiniz.

Ana kartınız 4400 Mhz e kadar destekliyor. Corsair RAM leri çıkartmak kaydı ile G.Skill 3600 taka bilirsiniz.

Ana kartınız 4400 Mhz e kadar destekliyor. Corsair RAM leri çıkartmak kaydı ile G.Skill 3600 taka bilirsiniz.
siz ne ram önerirsiniz peki 3600 mhz de
Olmaz hocam. Aynı anda farklı marka ve farkı hızda RAM kullanamazsınız. Eğer g-skill alacaksanız Corsair'la aynı anda kullanamazsınız. Ya sadece G.Skill ya da Corsair kullanabilirsiniz.
corsairleri çıkarıcam zaten corsair 3600 mu alayım gskill mi öneriniz nedir?

siz ne ram önerirsiniz peki 3600 mhz de

corsairleri çıkarıcam zaten corsair 3600 mu alayım gskill mi öneriniz nedir?
Reddit'de konu açılmış corsair vs G.Skill şeklinde aradığımızda.
Corsair ve GSkil RAM yapmıyorlar, sadece PCB'lere etiket koyuyorlar ve isimlerini satıyorlar.
Her ikisi de sadece Samsung veya SK Hynix'ten aldıkları bellek yongalarını neredeyse aynı PCB'lere yapıştıran ve daha sonra bunları anlamsız ısı dağıtıcılarla kaplayan markalar (DDR4 çok düşük güç ve dolayısıyla düşük ısı). Yani belirli bir spesifikasyonda hangisi daha ucuzsa onu alın.
Yani kısacası gecikme CL değeri iyi olanı alın hatta RAM lerin ilk sürümünden bu güne kadar aman aman bir geliştirme yok nano saniye bazında iyileştirmeler yapıyorlar. Bilerek soket girişini değiştirip komple sistem diye durmadan kullanıcıyı bunları almaya zorluyorlar. Kapitalizim işte.

Reddit'de konu açılmış corsair vs G.Skill şeklinde aradığımızda.
Corsair ve GSkil RAM yapmıyorlar, sadece PCB'lere etiket koyuyorlar ve isimlerini satıyorlar.
Her ikisi de sadece Samsung veya SK Hynix'ten aldıkları bellek yongalarını neredeyse aynı PCB'lere yapıştıran ve daha sonra bunları anlamsız ısı dağıtıcılarla kaplayan markalar (DDR4 çok düşük güç ve dolayısıyla düşük ısı). Yani belirli bir spesifikasyonda hangisi daha ucuzsa onu alın.
Yani kısacası gecikme CL değeri iyi olanı alın hatta RAM lerin ilk sürümünden bu güne kadar aman aman bir geliştirme yok nano saniye bazında iyileştirmeler yapıyorlar. Bilerek soket girişini değiştirip komple sistem diye durmadan kullanıcıyı bunları almaya zorluyorlar. Kapitalizim işte.

anladım yani gskill ryzen uyumu daha iyi vs diye yazılan yerler var onun için sorudm ama hangisi ucuz olursa onu alalım diyorsun anladığım kadarıyla hocam

Öncelikle herkese merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi B-450 F Gaming anakartım var. Ryzen 7 3700X işlemcim var. 3000MHz'de Corsair marka RAM'lerim stabil çalışıyor fakat değişiklik yapmak istiyorum. G.Skill AMD uyumlu olduğu yazıyor forumda fakat 3600 MHz G.Skill RGB bir RAM almak istiyorum. Olur mu? Stabil 3600 çalışır mı? Bilgili arkadaşlar yazarlarsa sevinirim veya kullanan arkadaşımız var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 567453Eki Görüntüle 567454
Abi bende msi a320m-a pro anakart var Asus Rog Strix B450-F anakarta geçiş yapmak istiyorum anakartın performansı nasıldır?

Evet kısaca uygun fiyatlı olanı almanız yeterlidir. AMD zaten Rayzen işlemcilerin performansı arttırması için Link deki 5 dakikayı dikkatlice izleyin 3600 Mhz RAM ile 1080p'de daha iyi performans alırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı