ASUS B450-F Gaming II RAM frekansı ayarlanamiyor

ENR3S

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING ll, AMD Ryzen 7 5800X3D, ASUS ROG RYUJIN III ARGB, CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16, GIGABYTE RTX4090 WINDFORCE 24G, CORSAIR RM850X (White), Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD, CORSAIR iCUE 465X (White).
Windows'tan giriş yapın ve Fast boot açıksa kapatıp deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıkıştırılmıs klasörü çıkartın.
Klasörde varsa 64 Bit kurulum dosyasını çalıştırın.
O gelen onay penceresine de evet deyin.

BIOS güncellemesini yaptım lakin yine de MHz yükseltmesi yapamıyorum RAM'lerime.

RAM'ler 2-4 olarak takılı olsun. Rehbere göre de yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Sizde 4 adet varmış. O zaman elle girip deneyin. BIOS zaten güncel.

Tamamdır hocam. Sizde 4 adet varmış. O zaman elle girip deneyin. BIOS zaten güncel.

ASUS'u aradım. Bana bende bulunan RAM'lerin 4 adet olduğunda 3200 MHz desteklemediğini söylediler. Bu çok saçma ASUS gibi bir markaya yakıştıramadım...

Bu cevaba ben de şaşırdım kaldım hocam. Sonuçta 4 RAM slotu olan bir anakart. Rehbere göre de olmuyor mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu cevaba ben de şaşırdım kaldım hocam. Sonuçta 4 RAM slotu olan bir anakart. Rehbere göre de olmuyor mu?

BIOS girişi yapabiliyorum artık sorun RAM frekanslarını arttıramamam. İzin vermiyor yükselmesine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka fikrim yok hocam.

Geri
Yukarı